НОВИНИ ДНЯ: Путін згоден на "безумовне перемир'я" Трампа, але є дві умови, - Лавров  У Путіна побачили "збіги" з позицією США щодо війни після слів Трампа про Крим  Має в запасі "торпеди". В Білому домі назвали пріоритети Трампа на наступні 100 днів  Не Трампом єдиним: оглядач The Times про те, через кого Україна перебуває на межі зради  Трамп розчаровує американців: який рейтинг у президента США — Washington Post  Трамп хоче, щоб кораблі США проходили через Панамський і Суецький канали без плати  Замість пенсії літає за двох: історія пілота, який виконує бойові задачі з фото загиблого синавсі новини дня
07.04.2025 439

Ціна "тане на очах": в Україні різко дешевшає один із основних овочів

Українські фермери не виключають, що вартість овоча й надалі буде знижуватися.

1740591436-6670_07.04.25_1

Відпускні ціни на картоплю в Україні продовжують знижуватися. Виробники змушені йти на цей крок через досить низький попит. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Пише Главред. Про це повідомляють Контракти.UA.

Наразі картоплю в Україні продають у діапазоні 15-25 грн/кг ($0,36-0,46/кг), залежно від якості та обсягів пропонованих партій, що в середньому на 10% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Аналітики передають, що впродовж поточного тижня пропозиція овоча залишалася досить великою, тоді як попит був стриманим.

"До того ж багато покупців скаржилися на якість пропонованої продукції, і часто відмовлялися від закупівель", - йдеться в матеріалі проєкту.

Станом на сьогодні картоплю в Україні продають в середньому на 25% дорожче, ніж в квітні 2024 року. Українські фермери не виключають того, що вартість картоплі й надалі буде знижуватися.

Ціни на продукти в Україні - останні новини

Як писав Главред, упродовж тижня в Україні суттєво знизилися ціна на імпортні помідори. Попит на турецькі томати суттєво впав, тоді як їхня пропозиція значно збільшилась. Помідори наразі продаються за ціною від 65 до 85 грн за кілограм ($1,57-2,06/кг), що в середньому на 10% дешевше, ніж тижнем раніше.

Тим часом ціна на молочні продукти в Україні у березні 2025 року значно зросла. Так, загалом за місяць молоко подорожчало на 11%, сир – на 7%, а сметана – на 6%.

Також в Україні продовжують зростати ціни на вершкове масло. За даними Держстату, за рік вартість молочного продукту зросла на 32,2%. За словами Олега Пендзина, основною причиною росту цін на вершкове масло є подорожчання кормів, що обумовлене низьким урожаєм у 2024 році.

Оценка материала:

5.0 / 3
Ціна "тане на очах": в Україні різко дешевшає один із основних овочів 5.00 5 3
Бізнес / Ринки та компанії
07.04.2025 439
Еще материалы раздела « Ринки та компанії»