НОВИНИ ДНЯ: У Міноборони розповіли, коли українців звільнять від відвідування ТЦК і СП  Іран готує помсту — коли у Трампа очікують відповідь на удари  Трамп пригрозив деяким політикам через війну в Україні: що відомо  Лукашенко включає "гуманіста": помилував Тихановського на прохання Трампа  Вибиває козирі з рук. Експерт пояснив зміну поведінки Трампа щодо Росії  "Про що говорити?": у Києві відреагували на ініціативу Москви щодо нових переговорів  Якби Трамп отримав посаду раніше, то "конфлікту на Україні" не було б — Путінвсі новини дня
Бізнес
Економіка
16.05.2025 295

Росія продовжує втрачати мільярди: від падіння цін на нафту Кремль не рятує навіть зростання експорту

Росія продовжує втрачати мільярди: від падіння цін на нафту Кремль не рятує навіть зростання експорту

npz-nafta-naftopererobka-shi_16.05.25_1

Ціни на російську нафту падають уже п'ятий тиждень, унаслідок чого вартість поставок із країни наблизилася до дворічного мінімуму. Це значною мірою нівелювало ефект від збільшення продажів сирої нафти. Пише OBOZ.UA. Про це повідомляють Контракти.UA.

Як повідомив Bloomberg, сукупний прибуток від поставок російської нафти за чотири тижні до 11 травня сягнув $4,09 млрд. Це більше, ніж за аналогічний період до 4 травня, але це все одно другий найнижчий показник із квітня 2023 року.

Вантажоперевезення зросли на 3% – до 3,42 млн барелів на день, що зумовлено відновленням поставок протягом останнього семиденного періоду. Тобто в порту Новоросійську завантажують нафтою все більше танкерів.

Так, за тиждень до 11 травня в 32 танкери загалом було завантажено 24,39 млн барелів російської нафти. За попередній тиждень ці показники становили 31 танкер і 23,4 млн барелів нафти.

Обсяги поставок досягли максимуму з березня, але це нівелюється падінням цін на російську нафту. Зокрема, Urals у Балтійському регіоні подешевшав до $48,50 за барель, з Чорного моря – трохи нижче від $49,20, а тихоокеанський сорт ESPO – до $53,90. В Індії вартість доставленої нафти знизилася до трохи вище ніж $60.

У грошовому вираженні тижневий виторг від експорту піднявся лише на 2% – до 1,23 млрд дол. Чотиритижневий середній оцінковий виторг зріс до 1,27 млрд дол. – це все ще близько до мінімумів за два роки.

Найбільшими споживачами залишаються азійські країни, на які припадає 3,1 млн барелів на добу. Також зростає експорт до Туреччини – до 310 тис. барелів на добу.

Як уже повідомляв OBOZ.UA, у Росії стрімко зростає вартість видобутку нафти через виснаження легкодоступних родовищ і переходу до важких запасів, які потребують дорогих технологій і податкових стимулів. Так, уже понад 60% видобутку компанії припадає на так звані ВВЗ (важковидобувні запаси). Це означає, що прибутковість нафтової галузі продовжує знижуватися, а бюджет стає дедалі вразливішим до цінових коливань на світовому ринку.

Оценка материала:

5.00 / 2
Росія продовжує втрачати мільярди: від падіння цін на нафту Кремль не рятує навіть зростання експорту 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
16.05.2025 295
Еще материалы раздела «Економіка»