НОВИНИ ДНЯ: У Міноборони розповіли, коли українців звільнять від відвідування ТЦК і СП  Іран готує помсту — коли у Трампа очікують відповідь на удари  Трамп пригрозив деяким політикам через війну в Україні: що відомо  Лукашенко включає "гуманіста": помилував Тихановського на прохання Трампа  Вибиває козирі з рук. Експерт пояснив зміну поведінки Трампа щодо Росії  "Про що говорити?": у Києві відреагували на ініціативу Москви щодо нових переговорів  Якби Трамп отримав посаду раніше, то "конфлікту на Україні" не було б — Путінвсі новини дня
22.05.2025 240

Ризики відключення електроенергії влітку зростають

Існує великий ризик, що влітку в Україні будуть відключень електроенергії. Причин є дві: спека, яка за останні роки стала майже традиційною, та нестача природного газу.

Про це заявив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко, повідомляють Контракти з посиланням на ZN.ua.

При цьому він зазначив, що гідроелектростанції не зможуть компенсувати пікове споживання електроенергії у період літньої спеки.

"Покрити пікові навантаження влітку нам буде складно, якщо температурний режим буде триматися +30 і вище хоча б протягом 2-3 тижнів. Ми повинні про це говорити, що з газом є величезна проблема. Пікові навантаження на сьогодні ми можемо покрити виключно за рахунок газу", - сказав він.

У разі виникнення дефіциту електроенергії в першу чергу обмеження електропостачання стосуватимуться бізнесу, а не побутових споживачів.

Оценка материала:

5.00 / 2
Ризики відключення електроенергії влітку зростають 5.00 5 2
Бізнес / Ринки та компанії
22.05.2025 240
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»