НОВИНИ ДНЯ: Гороскоп на 26 липня для всіх знаків зодіаку: день несподіваних поворотів  Не сода й не оцет: як швидко прочистити засмічення у зливі без дорогих хімічних засобів  26 липня: церковне свято сьогодні - традиції дня та що не радять робити жінкам  Які квіти посадити біля будинку: наші предки вірили, що вони захищають від блискавки та злих сил  Гороскоп на 26 липня: Скорпіонам – довіра, Ракам – несподівана подія  Як зробити будь-яку сковорідку антипригарною: трюк за 5 хвилин  В Україні у неділю переважно без опадів, вдень прогріє до 29°всі новини дня
Політика
Європа
25.05.2025 539

Тшасковський не відмовився від підтримки вступу України в НАТО

Кандидат у президенти Польщі від провладної "Громадянської коаліції" Рафал Тшасковський відмовився підписати декларацію, запропоновану лідером ультраправої "Конфедерації" Славоміром Менценом. Серед пунктів документа - обіцянки не допустити вступу України до НАТО.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на TVN 24 та Wiadomości. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це йшлося під час розмови Менцена з Тшасковським і ще одним кандидатом на президентських виборах - Каролем Навроцьким. Бесіда вийшла в ефір на YouTube-каналі Менцена.

Менцен представив перелік із восьми пунктів, який, за його словами, має допомогти його виборцям визначитися, кого підтримати у другому турі.

Серед вимог - фіскальні обмеження, захист готівкових розрахунків, свобода володіння зброєю, а також позиція щодо України.

Зокрема, пункти 4 та 5 звучали так:

  • "Я не дозволю відправляти польських солдатів на територію України".

  • "Я не підпишу закон про ратифікацію вступу України до НАТО".

Кароль Навроцький заявив, що підтримує всі пункти декларації. Натомість Рафал Тшасковський погодився лише з чотирма.

Він виступив проти підвищення податків, за свободу готівкових розрахунків та право поляків на володіння зброєю. Також підтримав тезу, що польські військові мають залишатися в країні - для захисту східного флангу НАТО.

Попри це, Тшасковський чітко заявив: він підтримує вступ України до Північноатлантичного альянсу. За його словами, сильна Україна в НАТО — це запорука безпеки не лише Києва, а й Варшави.

"Я дуже добре знаю Путіна. Він розуміє лише мову сили. Юзеф Пілсудський ще сто років тому говорив, що якби у нас була буферна держава, Росія б об неї зуби зламала", - заявив кандидат.

Він підкреслив, що зараз мова не йде про негайний вступ України до НАТО, однак це має залишатися довгостроковою метою.

Менцен, своєю чергою, розкритикував ідею приєднання України до Альянсу, назвавши її "небезпечною для Польщі", оскільки, на його думку, це може втягнути країну у війну з Росією.

Оценка материала:

5.00 / 2
Тшасковський не відмовився від підтримки вступу України в НАТО 5.00 5 2
Політика / Європа
25.05.2025 539
Еще материалы раздела «Європа»