НОВИНИ ДНЯ: У Міноборони розповіли, коли українців звільнять від відвідування ТЦК і СП  Іран готує помсту — коли у Трампа очікують відповідь на удари  Трамп пригрозив деяким політикам через війну в Україні: що відомо  Лукашенко включає "гуманіста": помилував Тихановського на прохання Трампа  Вибиває козирі з рук. Експерт пояснив зміну поведінки Трампа щодо Росії  "Про що говорити?": у Києві відреагували на ініціативу Москви щодо нових переговорів  Якби Трамп отримав посаду раніше, то "конфлікту на Україні" не було б — Путінвсі новини дня
29.05.2025 1861

В Україні різко переписали ціни на землю: скільки тепер коштує гектар

В Україні різко переписали ціни на землю: скільки тепер коштує гектар. 

В Україні відчутно здешевшала земля сільгосппризначення. У травні 2025 року середня вартість гектара склала 59 051 грн, що майже на 13 000 грн нижче, ніж було у квітні. Пише OBOZ.UA. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це повідомляє Опендатабот. За його даними, загалом:

  • Найнижчими ціни на землю у 2025 році були в березні – в середньому 54 610 грн/гекатар.
  • Найвищими – у квітні, в середньому 71 907 грн/гекатар.

Де в Україні земля коштує найбільше

Загалом же ціни на гектар землі по областях коливаються в середньому від 31 574 до 184 650 грн. Тобто вартість 1 га в найдорожчій області дорівнює майже 6 га в найдешевшій.

Найбільше земля коштує в Івано-Франківській області – в середньому 184 650 грн за гектар. А також на Львівщині – 136 269 грн.

Найнижчі ж ціни зафіксовані аналітиками в Донецькій області – тут гектар коштує в середньому 31 574 грн. А крім того, у:

  • Херсонській – 33 759 грн;
  • Миколаївській областях – 34 015 грн.

Скільки в Україні продали землі

Загалом же, за даними аналітиків, площа проданої землі істотно знизилась. У травні-2025 було продано 11 923 га, що майже на 14 000 га менше, ніж місяцем раніше.

Найменше ж землі 2025 року в Україні продали в січні – 10 346 га. Найбільше – у лютому, 27 555 га.

Чи варто інвестувати у землю

Водночас, керівник активів групи ICU в Україні Григорій Овчаренко вважає, що земля сільськогосподарського призначення є перспективним активом для інвекстицій. За його словами, зараз "кількість угод, ліквідність та технології поступово дозволяють інвестувати у цей напрямок без ризику втрати контролю за цією землею".

"Інвесторам я рекомендував би співпрацювати з відомими агрохолдингами, які орендують землю. Це запорука того, що земля перебуватиме в довгостроковій сільськогосподарській обробці", – зазначив експерт.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас в Україні очікується суттєве здорожчання землі. За прогнозами, найближчими роками ціни можуть зрости на 15-20%. Втім, для цього потрібне виконання низки умов.

Оценка материала:

5.00 / 6
В Україні різко переписали ціни на землю: скільки тепер коштує гектар 5.00 5 6
Бізнес / Ринки та компанії
29.05.2025 1861
Еще материалы раздела « Ринки та компанії»