НОВИНИ ДНЯ: Що обов’язково потрібно зробити з малиною в червні: догляд для рясного врожаю  Магнітні бурі: прогноз на вихідні, 20–21 червня  Дріжджі як добриво для перцю, помідорів та огірків: правильні пропорції і спосіб підживлення для рясного врожаю  Гороскоп на 20 червня для всіх знаків зодіаку: те, чого ви так чекали, почне приходити у життя  Рівні огірки та відсутність фітофтори на томатах: як підживлювати овочі калійною селітрою  В Україні у суботу без опадів, подекуди прогріє до +30°  У Росії облави на чоловіків, майбутніх "штурмовиків" ловлять на вулицях, - ЗМІвсі новини дня
Політика
Україна
02.06.2025 1203

F-16 з’явилися в Україні надто пізно: німецький генерал назвав сумні наслідки

Захід виявився неспроможним оперативно надати Україні літаки у потрібній кількост

363fb75c1f674ad29f3ce18e503907db_02.06.25

Сучасні винищувачі F-16 з’явилися в Україні надто пізно. Тоді війна перейшла у фазу активного використання безпілотників. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це заявив генерал Бундесверу у відставці Райнхард Вольскі в програмі "Студія Захід" на телеканалі “Еспресо”.

З його слів, одна з ключових відмінностей між початком війни 2022-го і теперішньою ситуацією тому, що тоді Повітряні сили ЗСУ не мали змоги завдавати ударів у глиб території РФ, адже не мали необхідних засобів.

Вольскі наголошує: наступальні спроможності, зокрема F-16, з’явилися надто пізно.

"Повітряні операції залишаються одним із ключових елементів сучасної війни в межах комплексного оперативного підходу. Захід, як свідчить і публічна інформація, і особисті спостереження, виявився неспроможним оперативно надати Україні необхідні літаки у потрібній кількості. Процес навчання пілотів розтягнувся в часі, а інтегровані військово-повітряні сили так і не були створені", - наголошує генерал.

Він називає це серйозною стратегічною втратою, адже ці спроможності могли б радикально змінити ситуацію на фронті. Зокрема, завдавати системних ударів по цілях у глибині російської території.

“На жаль, цього не сталося. Удари здійснювались лише епізодично і в обмеженому обсязі, що, безперечно, розчаровує", - підсумував Вольські.

Як повідомлялося, російська компанія Fores, яка спеціалізується на постачанні для нафтової промисловості, виплатила 15 мільйонів рублів (майже $200 000) дванадцятьом російським окупантам, які нібито причетні до збиття першого американського винищувача F-16 в Україні.

Видання пише, що від моменту передавання F-16 в серпні 2024 року, Україна втратила щонайменше три таких винищувачі, двоє пілотів загинули.

Оценка материала:

5.00 / 3
F-16 з’явилися в Україні надто пізно: німецький генерал назвав сумні наслідки 5.00 5 3
Політика / Україна
02.06.2025 1203
Еще материалы раздела «Україна»