НОВИНИ ДНЯ: Знайшов "винних": Путін зробив цинічну заяву про припинення війни в Україні  Інвестори не купилися. Міжнародний форум у Москві закінчився провалом, - розвідка  Щомісяця призивають близько 30 тисяч осіб, цього мало: нардеп закликав посилити мобілізацію  Путін зробив несподівану заяву про відновлення Радянського Союзу  Врожай в Україні зростає, але експерти б’ють на сполох — що заважає прибутку від його продажу  "Катастрофічно не вистачає": нардеп пояснив збільшення виплат до 200 тис. грн  Китай представив гіперзвукову ракету за ціною "Шахеда", яка б'є на 1300 кмвсі новини дня
Політика
Світ
04.06.2025 3437

У Кремлі зробили заяву про нового президента Польщі, якого розшукує РФ

Реакція Кремля на обрання Навроцького президентом Польщі виявилася стриманою, хоча політик є фігурантом кримінальної справи в РФ.

d099f1158ead96fb4e4810d3b0270029_04.06.25_1

Речник президента Росії Дмитро Пєсков прокоментував перемогу на президентських виборах у Польщі Кароля Навроцького. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Спікера очільника Кремля цитують російські засоби масової пропаганди.

Пєсков коротко назвав перемогу Навроцького на президентських виборах у Польщі «внутрішньою справою країни».

Зауважимо, що новоспечений польський лідер від 2024 року перебуває у російському розшуку.

Чому Росія оголосила Навроцького у розшук: деталі

Від 2009 року Навроцький працює в Інституті національної пам’яті Польщі (ІНП). Протягом своєї кар’єри він займався ідентифікацією жертв репресій та активно працював у сфері історичних публікацій. Завдяки ініціативі Навроцького у Польщі демонтували численні радянські пам’ятники. У відповідь на це Росія в лютому 2024 року оголосила його в розшук та відкрила кримінальне провадження.

Нагадаємо, Навроцький здобув перемогу на президентських виборах у Польщі з результатом у 50,89% голосів виборців, тоді як за його конкурента Рафала Тшасковського проголосували 49,11% виборців.

Оценка материала:

5.00 / 3
У Кремлі зробили заяву про нового президента Польщі, якого розшукує РФ 5.00 5 3
Політика / Світ
04.06.2025 3437
Еще материалы раздела «Світ»