Кабінет директора
Ранкова кава
Міжнародні резерви України зменшилися до $44,5 мільярда
Міжнародні резерви України у травні зменшилися на 4,6% і на 1 червня становили 44,54 млрд дол. США.
Про це повідомляють Контракти з посиланням на дані Національного банку України.
"Станом на 1 червня 2025 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 44 535,5 млн дол. США. У травні вони зменшилися на 4,6%. Така динаміка зумовлювалася валютними інтервенціями НБУ та борговими виплатами країни в іноземній валюті", - йдеться в повідомленні.
За даними НБУ, на валютні рахунки уряду в Національному банку в травні надійшло 1 357,1 млн дол. США. З цієї суми 1 129,5 млн дол. США – від Європейського Союзу в межах ініціативи G7 Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA), 227,6 млн дол. США – від розміщення валютних ОВДП.
За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті виплачено 310,1 млн дол. США, з яких 184,4 млн дол. – обслуговування та погашення валютних ОВДП. Крім того, Україна сплатила 296,3 млн дол. США Міжнародному валютному фонду.
У травні, як порівняти з квітнем 2025 року, чистий продаж валюти Національним банком становив 2 961,1 млн дол. США. НБУ продав на валютному ринку 2 962,4 млн дол. США та викупив до резервів 1,3 млн дол. США.
У Нацбанку також додали, що у травні вартість фінансових інструментів збільшилася на 55,8 млн дол. США завдяки їх переоцінці.



