НОВИНИ ДНЯ: Транзит російської нафти через Україну обвалився до історичного мінімуму  Щоб не відключили Starlink: як зареєструвати термінал через "Дію" або ЦНАП  Скільки молоді Україна втратила через війну: шокувальні цифри  Допоможе закінчити війну в Україні: Трамп оголосив про масштабну угоду з Індією  Гороскоп на лютий 2026 для всіх знаків зодіаку: місяць тотальної трансформації і важливих подій  "Моральний дегенерат". Сибіга розніс президента ФІФА за плани щодо Росії  Гороскоп на 3 лютого для всіх знаків зодіаку: зірки готують приємні несподіванкивсі новини дня
18.06.2025 695

В Україні різко дешевшає полуниця

Станом на третій тиждень червня 2025 року по всій країні фіксується стрімке зниження цін на полуницю.

Про це повідомляють Контракти з посиланням на аналітиків проєкту EastFruit.

Причина — різке зростання пропозиції з місцевих господарств, особливо з центральних та західних регіонів. У відповідь на це виробники змушені суттєво знижувати відпускні ціни, щоб встигнути реалізувати врожай до початку його псування.

Наприкінці попереднього тижня середні гуртові ціни на полуницю становили 110−180 грн/кг. Проте вже сьогодні, за оновленими даними ринку, вартість впала до 90−160 грн/кг, тобто в середньому на 16% менше. Попри зниження, ціна полуниці у 2025 році все ще на 64% вища, ніж у червні 2024-го. Це пов’язано з високими витратами на виробництво, погодними ризиками навесні та логістикою в умовах воєнного стану.

Експерти називають одразу кілька причин, які вплинули на стрімке падіння вартості ягід на ринку:

  • Низький попит: покупці не поспішають скуповувати великі обсяги через економічну нестабільність та побоювання щодо якості продукції.
  • Якість ягід не вражає: багато фермерів визнають, що через зливи, перепади температур і нестачу обробки частина врожаю — некондиційна.
  • Велика пропозиція з господарств: період масового збору триває, а склади й ринки вже переповнені.

Фермери та трейдери не виключають подальшого здешевлення полуниці, особливо якщо погода буде сприятливою для збирання врожаю. У деяких регіонах очікують зниження ціни до 70−80 грн/кг у кінці червня. Ключовий фактор — якість. Якщо аграрії налагодять післязбиральну обробку та логістику, частина ягід зможе вийти на преміальний сегмент і втримати ціну. В іншому разі споживачі й надалі відмовлятимуться купувати ягоду навіть за зниженими цінами.

Оценка материала:

5.00 / 4
В Україні різко дешевшає полуниця 5.00 5 4
Бізнес / Ринки та компанії
18.06.2025 695
Еще материалы раздела « Ринки та компанії»