НОВИНИ ДНЯ: Названо найшкідливіше печиво, яким завалені українські магазини  Рейтинг найнебезпечніших цукерок в Україні: ви будете вражені!  Прихильники Трампа змінюють курс щодо України: у чому причина  Трамп усвідомив, що Путін просто грався з ним, - Зеленський  Долар подорожчав до світових валют після заяви Трампа про главу ФРС США  Міжнародна федерація гімнастики позбавила Росію її головного символу величі  В Україні стрімко дорожчає м’ясо: експерти спрогнозували, як зміняться цінивсі новини дня
Політика
Світ
20.06.2025 421

Сенат США відклав "руйнівні санкції" проти Росії через війну Ізраїлю та Ірану, - ЗМІ

Сенат США відкладає розгляд законопроєкту про жорсткі санкції проти Росії щонайменше до липня. Основна причина - загострення конфлікту між Іраном та Ізраїлем, який наразі є пріоритетом для Вашингтона.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Semafor. Про це повідомляють Контракти.UA.

Як повідомляє видання, сенатори Ліндсі Грем та Річард Блюменталь зосереджуються на переробленій версії свого законопроєкту, який захистить союзників України від деяких санкцій за торгівлю з Росією та внесе інші технічні зміни. Але їхні надії на те, що законопроєкт буде прийнято Сенатом цього місяця, згасли, оскільки з'явилися інші пріоритети.

Зокрема, лідери Республіканської партії хочуть, щоб наступного тижня законопроєкт президента Дональда Трампа про податки та витрати був розглянутий, а Іран штовхає американського лідера на межу прямого військового зіткнення. Окрім того, Трамп не дав Сенату "зеленого світла" на ухвалення санкцій.

Лідер більшості в Сенаті Джон Тун, член республіканської партії, заявив, що "липневі терміни" для розгляду санкцій проти Росії є найімовірнішими на цей час.

"Ми дуже відкриті до переговорів, ми намагаємося співпрацювати з адміністрацією з точки зору термінів", - сказав він.

Своєю чергою Грем заявив, що Сенату "доведеться трохи почекати" з санкціями проти Росії, не назвавши конкретних термінів.

"Зараз ситуація з Іраном змінюється. Це не означає, що я забув про Росію чи Україну. Зовсім ні. Іран у центрі уваги. Але радше раніше, ніж пізніше", - зазначив сенатор.

Руйнівні санкції проти Росії

Нагадаємо, на початку квітня сенатори від Республіканської партії Ліндсі Грем та Демократичної партії Річард Блюменталь представили законопроєкт про запровадження жорстких санкцій проти Росії за відмову від довготривалого миру з Україною.

Раніше ми повідомляли, що Сенат США готовий схвалити законопроєкт про жорсткі санкції проти Росії, якщо російський диктатор Володимир Путін не покаже прагнення до миру.

Ці санкції буде запроваджено, якщо Росія відмовиться вести сумлінні переговори про міцний мир з Україною або вдасться до інших зусиль, включно з військовим вторгненням, які підірвуть суверенітет України після укладення миру. Закон також встановлює 500%-вий тариф на імпортовані товари з країн, які купують російську нафту, газ, уран та інші продукти.

Грем заявив, що у нього достатньо підтримки в Палаті представників, щоб внести законопроєкт на розгляд і там. До того ж Трамп не зможе ветувати законопроєкт, оскільки для подолання вето необхідно 67 голосів у Сенаті, а проєкт підтримують 81.

Однак нещодавно The Wall Street Journal написало, що адміністрацію Трампа не влаштовує законопроєкт Грема, у зв'язку з чим чиновники Білого дому намагаються значно послабити заходи.

Однією з пропозицій було таким, щоб американський лідер сам вирішував, проти кого вводити санкції. Також адміністрація Трампа запропонувала замінити всі формулювання з "повинен" на "може".

До того ж президент США Дональд Трамп заявив, що має в голові власний дедлайн щодо того, коли вводити санкції проти Росії.

Оценка материала:

5.00 / 2
Сенат США відклав "руйнівні санкції" проти Росії через війну Ізраїлю та Ірану, - ЗМІ 5.00 5 2
Політика / Світ
20.06.2025 421
Еще материалы раздела «Світ»