НОВИНИ ДНЯ: Три знаки Зодіаку купатимуться в грошах найближчим часом: хто зірве куш  Удар по танкеру в Ростові-на-Дону: ЗМІ дізнались наслідки атаки  Рішення, яке розлютить Путіна: чи вистачить сміливості у ЄС забрати заморожені мільярди Росії  Гороскоп на 18 грудня за картами Таро: Скорпіонам - різке прозріння, Ракам - уразливість  Танкери з російською нафтою застрягли біля Китаю через спад попиту Індії, - Bloomberg  Гороскоп на 18 грудня: Овнам - злість, Близнюкам - казкова радість  Останній шанс для Абрамовича. Британія пригрозила судом через гроші від продажу "Челсі"всі новини дня
Політика
Світ
21.06.2025 607

Китай став головним постачальником РФ і міг передати летальну зброю, - The Economist

Китай став головним постачальником для воєнної машини Росії. Пекін, ймовірно, міг передати також і летальну зброю.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на The Economist. Про це повідомляють Контракти.UA.

Видання як приклад наводить ударні безпілотники типу "Шахед", які зараз масово виробляє Росія. Раніше дрони були начинені американською мікроелектронікою, яку контрабандою ввозили через Азію для обходу санкцій.

Проте зараз "Шахеди" оснащені китайськими деталями. За даними ГУР Міноборони, такі дрони мають антени китайського виробництва. Один екземпляр містив лише два американські компоненти з 15.

The Economist зазначає, що з 2022 року Китай обережно надавав військову допомогу Росії. За словами українських та європейських чиновників, він відхилив деякі російські запити на допомогу та обладнання.

Пекін уникав масштабних постачань готових боєприпасів або летальної зброї, які могли б спровокувати американські чи європейські санкції.

"Але є ознаки того, що Китай підійшов до цієї межі (у постачанні летальної зброї, - ред.) - і, можливо, перетнув її", - пише The Economist.

Західні чиновники повідомили виданню, що Китай надає Росії різні форми підтримки з 2023 року, включаючи критично важливі компоненти озброєння та цивільні дрони. Але важливо, що ці чиновники також вказують на "невелику кількість артилерійських боєприпасів та військових дронів".

Досі публічних доказів передачі артилерійських боєприпасів з Китаю не було. На початку 2023 року Китай розглядав можливість постачання Росії партії снарядів калібру 122 мм та 152 мм, але немає жодних ознак того, що він зробив це у великих масштабах.

Пізніше того ж року українські війська виявили мінометні снаряди китайського виробництва поблизу Мелітополя. Проте незрозуміло, чи були ці постачання безпосередньо з Китаю чи через треті країни.

"На практиці китайська зброя набагато менш життєво важлива для Росії, ніж китайські компоненти та інструменти", - додає видання.

Ставлення Китаю до війни

Попри заяви про "нейтральну позицію" у війні проти України, Китай продовжує активно співпрацювати з Росією. Зокрема, китайські компанії постачають Москві товари подвійного призначення, які можуть бути використані для виробництва зброї.

У квітні президент Володимир Зеленський заявив, що Україна володіє доказами постачання Китаєм озброєння до РФ. Хоча Пекін офіційно це заперечує.

Також, за словами Зеленського, Україні відомо про понад 150 громадян Китаю, які воюють на боці Росії. Раніше українські військові взяли у полон двох китайців.

Як зазначив речник Служби зовнішньої розвідки, Росія планує цьогоріч виготовити 2 млн FPV-дронів з китайськими деталями для війни проти України.

Оценка материала:

5.00 / 2
Китай став головним постачальником РФ і міг передати летальну зброю, - The Economist 5.00 5 2
Політика / Світ
21.06.2025 607
Еще материалы раздела «Світ»