НОВИНИ ДНЯ: Календар посіву на травень 2026 року: коли висаджувати розсаду з потеплінням  Таропрогноз на тиждень 11–17 травня 2026 року: кому доля дасть шанс на зміни  5 простих способів запилення рослин, якщо немає бджіл  Один знак отримає шанс почати все заново, інший — зіткнеться з різкими змінами: рунічний прогноз на тиждень 11–17 травня  Ці кімнатні рослини вирощувати простіше ніж здається: садівники розповіли, як  Гороскоп на 12 травня: Стрільцям - рух вперед, Терезам - зміна планів  У саду не буде жодного кліща: які трави та рослини відлякують паразитіввсі новини дня
Бізнес
Економіка
23.06.2025 392

Ціни на порозі історичного максимуму: вартість одного овоча дивує українців

Ціни на порозі історичного максимуму: вартість одного овоча дивує українців.

1747123454-6901_23.06.25_1

Лише за місяць ціни підскочили на 14%. Пише Главред. Про це повідомляють Контракти.UA.

 

Ціни на моркву в Україні продовжують повзти вгору. Про це повідомили аналітики УКАБ.

Відомо, що ціни на цей коренеплід наразі повторюють щорічну тенденцію щодо здорожчання, яка триватиме кінця червня. Після масової появи молодих овочів на ринку, ціни починають падати.

Водночас, зараз вартість кілограма моркви трохи менша за рекордні ціни 2023 року, але все одно доволі сильно перевищує вартість 2024 року.

Так, середня ціна у роздріб за кілограм складає 57,10 гривні, тоді як минулого, 2024 року в той самий час морква коштувала 23,50 гривні.

Крім того, як повідомляють аналітики, за останній місяць вартість моркви підскочила на 14%, а за рік – на 142%.

"Зараз виробники входять у важливу фазу виробництва, адже продукція з відкритого ґрунту буде основною пропозицією. Але існують погодні ризики, які можуть вплинути на вирощування продукції та формування загальної пропозиції на ринку. Від цього залежатиме й ціноутворення", - йдеться у повідомленні УКАБ.

Ціни на продукти - останні новини

Як повідомляв Главред, в Україні очікується підвищення цін на всі сорти хліба. Подорожчання відбудеться у другій половині 2025 року. Зокрема житній хліб здорожчає на 15%.

Також цього тижня в Україні різко зросли ціни на ранню білокачанну капусту. Головною причиною подорожчання став сезонний фактор — капуста ранніх сортів уже практично закінчилася, а до збору середніх і пізніх сортів ще не приступили.

Водночас, в Україні продовжують стрімко дешевшати тепличні огірки. Чергове зниження цін повʼязане зі збільшенням пропозиції овоча на ринку.

Оценка материала:

5.00 / 2
Ціни на порозі історичного максимуму: вартість одного овоча дивує українців 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
23.06.2025 392
Еще материалы раздела «Економіка»