НОВИНИ ДНЯ: На чотири знаки Зодіаку чекає доленосний переворот найближчим часом: хто вони  Чи будуть вибори під час війни: історик оцінив шанси і позицію українців  На які компроміси Україна може піти на переговорах з Росією: результати опитування  Китай прагне лідерства на ринку золота, придбавши бразильські родовища  Комуналка в Україні дорожчає: за що платять українці 2025 року і що найбільше б’є по гаманцю  В Україні кардинально зміниться погода: прогноз на 15 грудня  Зеленський прокоментував можливі вибори в Україні: що сказаввсі новини дня
Політика
Світ
04.07.2025 381

Лукашенка спіймали на вкиді: хто стоїть за нібито "змовою з Келлогом"

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко свідомо зробив вкид, пов'язаний із спецпосланцем США Кітом Келлогом. Останній насправді не обіцяв відмовляти Україну від ударів по території РФ.

2_kit_kellog_keith_kellogg__gettyimages_1247741520_4e8c798f4076503011c93ec23fd8b733_650x410_04.07.25

Про це РБК-Україна повідомили джерела в Головному управлінні розвідки (ГУР). Про це повідомляють Контракти.UA.

Що нібито обговорювали Келлог і Лукашенко

Напередодні Лукашенко заявив, що передав Келлогу позицію Путіна щодо можливого перемир'я з Україною. За його словами, той нібито не проти припинення вогню. Але за умови, що по території Росії не битимуть "американські, англійські та французькі ракети".

Лукашенко підкреслив, що Путін вимагає від Заходу сигналу українському президенту Володимиру Зеленському про неприпустимість ударів по Росії.

"Ось цю позицію до американців довів. І кажу: і що тут поганого? Ми попрацюємо, каже (спецпредставник США, - ред.), у цьому напрямі", - сказав Лукашенко і додав, що це буде "хороший крок" до припинення війни.

Що про це кажуть у розвідці України

У військовій розвідці України спростовують, що Келлог нібито обіцяв Лукашенку попрацювати над забороною бити західними озброєннями по російській території.

"Це, за нашими даними, абсолютно не відповідає дійсності і є черговим прикладом дезінформації та інформаційних спецоперацій з боку російських спецслужб", - розповів РБК-Україна співрозмовник у ГУР.

Нагадаємо, раніше сам Келлог спростував заяву Лукашенка. За його словами, повне і безумовне припинення вогню між РФ і Україною справді обговорювали, але цитату про нібито обмеження ударів було вирвано з контексту.

Келлог їздив до Мінська на зустріч із Лукашенком 21 червня. І домовився про звільнення 14 політичних в'язнів, зокрема головного білоруського опозиціонера Сергія Тихановського.

Сьогодні стало відомо, що Лукашенко помилував ще 16 осіб після візиту Келлога.

Оценка материала:

5.00 / 2
Лукашенка спіймали на вкиді: хто стоїть за нібито "змовою з Келлогом" 5.00 5 2
Політика / Світ
04.07.2025 381
Еще материалы раздела «Світ»