НОВИНИ ДНЯ: Ці знаки Зодіаку будуть гребтимуть гроші лопатою в найближчі дні  Бездіяльність Трампа заохочує Путіна: експерт пояснив, чому Кремль не боїться тиску США  Цифровізація фронту: Федоров оголосив про запуск системи Mission Control для дронів  Трамп дав послання Путіну: що сказав американський президент  Трамп зробив несподіване зізнання про Україну  Календар свят лютий 2026 року: чи буде додатковий вихідний на День Закоханих, скільки українці працюватимуть  США хочуть заборонити Росії і Китаю видобуток копалин у Гренландії, - NYTвсі новини дня
09.07.2025 367

ЄСПЛ визнав Росію винною у порушенні прав людини в Україні та у збитті рейсу MH17

Європейський суд з прав людини назвав Росію винною у спільній справі, що об’єднує скарги України та Нідерландів проти РФ стосовно численних порушень прав людини під час війни та щодо збиття рейсу MH17 на Донбасі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт ЄСПЛ. Про це повідомляють Контракти.UA.

Рішення суду було оголошено сьогодні, 9 липня. Російська сторона не з'явилась на оголошення рішення, та була відсутня на усіх попередніх засіданнях.

Рішення ЄСПЛ стосується чотирьох справ:

  • Україна проти Росії (№ 8019/16) – порушення під час збройного конфлікту на Донбасі, зокрема збиття MH17, тортури, примусову працю та інше;

  • Україна проти Росії (№ 43800/14) – викрадення і незаконне переміщення українських дітей до РФ у 2014 році;

  • Нідерланди проти Росії (№ 28525/20) – обставини та наслідки збиття рейсу MH17;

  • Україна проти Росії (№ 11055/22) – грубі порушення прав людини під час повномасштабного вторгнення з 24 лютого 2022 року.

Суд своїм рішенням визнав, що має юрисдикцію за даними скаргами щодо подій, що відбулися до 16 вересня 2022 року, коли членство Росії у Раді Європи припинилося.

Суд також визнав РФ винною у порушеннях прав людини, що відбувалися на окупованих територіях до та після 24 лютого 2022 року.

Йдеться про вбивства цивільних і військовополонених, позбавлення волі, нелюдське поводження, застосування тортур, ігнорування наслідків її ударів для цивільного населення, системну практику придушення української ідентичності, у тому числі через систему освіти, вивезення українських дітей та дорослих цивільних вглиб окупованих територій тощо.

Також суд встановив, що рейс MH17 над Донецькою областю збили з російського ЗРК "Бук" і Росія несе відповідальність за те, що це стало можливим.

Оценка материала:

5.00 / 2
ЄСПЛ визнав Росію винною у порушенні прав людини в Україні та у збитті рейсу MH17 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
09.07.2025 367
Еще колонки: Колонки / Блоги