НОВИНИ ДНЯ: День зимового сонцестояння 2025 року: коли буде найдовша ніч року, чим вона особлива  Єдиний реалістичний сценарій завершення війни: Портников про переговори  Гороскоп на 17 грудня для всіх знаків зодіаку: день, коли багато що стане зрозумілішим  Ринок рієлторських послуг планують впорядкувати без монополій: у Раді готують рекомендації  На них обрушиться щастя: якщо ви один із цих 3 знаків зодіаку, то 2026 стане вашим роком  Ціни на російську нафту впали до мінімуму з початку повномасштабної війни, - Bloomberg  Гороскоп на 17 грудня за картами Таро: Водоліям - експерименти, Ракам - спокійні розмовивсі новини дня
Політика
Україна
15.07.2025 280

РФ посилює тиск на жителів окупованих територій, - ISW

Росія посилює тиск на жителів окупованих територій у спробі прискорити процес паспортизації.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW). Про це повідомляють Контракти.UA.

"Російська окупаційна влада посилює тиск на жителів окупованих територій, вимагаючи перереєструвати SIM-картки з використанням російських документів, щоб прискорити процес паспортизації та посилити контроль над мережами зв'язку", - пишуть аналітики.

Зазначено, що окупанти роблять кроки для дистанційної реєстрації якомога більшої кількості SIM-карт. Крайнім терміном встановлено 1 листопада.

За даними аналітиків, також окупанти встановлюють супутникові антени "Русскій мір", щоб зміцнити контроль над інформаційним простором та ізолювати території від усіх джерел новин, крім проросійських.

Крім того, Росія продовжує спроби впровадити "патріотичні" навчальні програми в школах на окупованих територіях, намагаючись "русифікувати" українських дітей і молодь. Вчителі отримують інструкції про те, як розповідати учням про Другу світову війну, радянських ветеранів тощо.

"Росія використовує міфологію Великої Вітчизняної війни як засіб викорінення української історичної та соціокультурної ідентичності на окупованих територіях. Русифікація шкіл вимагає постійного контролю з боку російських чиновників", - додали в ISW.

Оценка материала:

5.00 / 2
РФ посилює тиск на жителів окупованих територій, - ISW 5.00 5 2
Політика / Україна
15.07.2025 280
Еще материалы раздела «Україна»