НОВИНИ ДНЯ: В Україну йде похолодання: чого чекати від погоди завтра й коли може бути мороз  По Воронежу завдано ракетного удару: росіяни бідкаються на перебої зі світлом і водою  Приходить відчуття полегшення: 3 знаки зодіаку відчують щастя, якого давно не відчували, вже після 10 грудня  Мирна угода щодо України стає дедалі ближчою — The Washington Post  Путін уже хоче не лише Донбас, а й "Новоросію" — Портников про нову загрозу для України  Трамп підштовхує Київ до миру, заявляючи про "неминучу поразку", - The Wall Street Journal  У Києві - дощ, на сході - мокрий сніг: якою буде погода в Україні 10 груднявсі новини дня
Політика
Росія
25.07.2025 1709

Найбільший російський меткомбінат оголосив про обвал прибутків: цифри суттєві

Найбільший російський металургійний комбінат, "Магнітогорський металургійний комбінат" (ММК), заявив про масштабне падіння прибутків у першій половині 2025 року. За перше півріччя завод заробив в дев'ять разів менше, ніж аналогічний період 2024 року.

_sanktsiyi_prapor_kolyuchka_gettyimages_1219450595_17f9b67aabc10fc5ee7bdbe29cb65ff8_650x410_25.07.25

Про це пише РБК-Україна з посиланням на російське видання The Moscow Times. Повідомляють Контракти.UA.

Зазначається, що загальний прибуток ММК в другому кварталі впав на 21,1%, якщо порівнювати з першим кварталом року. В самій компанії заявили, що прибутки впали через сповільнення ділової активності Росії - та звинуватили в цьому високі процентні ставки (які встановлює Центробанк).

За другий квартал 2025 року компанія заробила 2,5 млрд рублів, а загалом за перші шість місяців року - 5,6 мільярда рублів. Це на 88,8% менше, ніж за січень-червень 2024 року. Також у компанії скоротився виторг, а загальні обороти впали на 25%.

При цьому ситуація із падінням доходів ММК виникла на тлі загального скорочення попиту на металургійну продукцію в Росії. Так, минулого року попит впав на 6%, а за підсумками 2025 року очікується скорочення на 10%.

При цьому погано не тільки російській металургії. Українська розвідка прогнозує повний колапс у галузі пасажирських авіаперевезень в Росії. Це може статися до 2027 року.

Зазначимо, що загалом у 2025 році в Росії стрімко зросла кількість компаній, які планують скорочення працівників. Лише за пів року їх кількість збільшилась вдвічі.

У Німеччині нещодавно закликали США підтримати 18-й санкційний пакет, зазначивши, що це буде гарною допомогою Україні. А у Єврокомісії 3 липня закликали посилити тиск на Росію, оскільки російська економіка вже "перегріта".

Оценка материала:

5.00 / 2
Найбільший російський меткомбінат оголосив про обвал прибутків: цифри суттєві 5.00 5 2
Політика / Росія
25.07.2025 1709
Еще материалы раздела «Росія»