НОВИНИ ДНЯ: Ці знаки Зодіаку будуть гребтимуть гроші лопатою в найближчі дні  Бездіяльність Трампа заохочує Путіна: експерт пояснив, чому Кремль не боїться тиску США  Цифровізація фронту: Федоров оголосив про запуск системи Mission Control для дронів  Зеленський готовий укласти угоду, - Трамп  Фон дер Ляєн: «Пакет процвітання» для України майже завершено — що передбачає документ  США отримають Гренландію? Про яку угоду каже Трамп і яка роль Рютте в цьому  Гороскоп на 23 січня за картами Таро: Левам - спогади, Терезам - конфліктивсі новини дня
Політика
Росія
28.07.2025 1288

Росія вперше скасувала парад до дня ВМФ: Путін видав дивне пояснення

Російський диктатор Володимир Путін дав дивне пояснення тому, що у Петербурзі було скасовано головний військово-морський парад країни. Він заявив, що російський "день ВМФ" краще відзначати "у бойових умовах".

_viyskoviy_korobl__kronshtadtskiy_viyskovo_morska_baza_sankt_peterburg__gettyimages_1242107305_0d49002d6f5e0062df74a87aa8684932_650x410_28.07.25

Про це пише РБК-Україна з посиланням на російське пропагандистське видання ТАСС. Повідомляють Контракти.UA.

Зокрема Путін заявив, що святкування "дня ВМФ" є правильним у "бойовій та робочій обстановці".

"Гарне свято, але, мені здається, ви погодитеся зі мною в тому, що в сучасних умовах - це правильно, що відзначаємо це свято у бойовій та робочій обстановці, все на місцях, і флот демонструє свої бойові можливості та якості", - заявив він.

При цьому Путін ще раз привітав російських окупантів зі складу морських сил з їхнім "святом" та заявив, що "свято красиве, дуже потрібне, важливе для країни".

Скорочення та скасування параду

Зазначимо, нещодавно в Росії раптово скасували головний військово-морський парад країни, який зазвичай проводиться у Санкт-Петербурзі 27 липня. Парад, запланований на "день ВМФ", російське "національне свято", цього року проводити відмовилися.

Британська розвідка у доповіді за 27 липня 2025 року зазначила, що це перший випадок, коли морський парад на "день ВМФ" взагалі скасовано. Головне "свято" для свого військово-морського флоту росіяни вперше ввели у 2017 році. З цього моменту "день ВМФ" у Санкт-Петербурзі став фактично головним військово-морським парадом країни.

У 2024 році на тлі сильних втрат російського флоту у війні в Україні та побоювань за безпеку парад значно скоротили. Але 2025 рік став першим випадком, коли традиційний захід взагалі було скасовано.

Оценка материала:

5.00 / 3
Росія вперше скасувала парад до дня ВМФ: Путін видав дивне пояснення 5.00 5 3
Політика / Росія
28.07.2025 1288
Еще материалы раздела «Росія»