НОВИНИ ДНЯ: Фінансовий гороскоп на квітень 2026 року  В Україні молодь готуватимуть до спротиву: чи будуть після курсу везти на ВЛК  Місячний посівний календар на квітень 2026  Україна отримає кошти на ремонт доріг: які напрямки у пріоритеті  Їм пощастить по-крупному: 6 знаків зодіаку, яким доля відкриває всі двері до кінця червня 2026  Ціни можуть зростати швидше: в НБУ попередили про зміну інфляційної траєкторії  Гороскоп на 26 березня: Тельцям - гроші, Левам - випробуваннявсі новини дня
Політика
Європа
31.07.2025 1360

Санду звинуватила РФ у планах провести своїх людей до парламенту Молдови: реакція Кремля

Президент Молдови Мая Санду попередила, що Москва хоче втрутитися в майбутні парламентські вибори в Молдові, щоб перемогу здобули проросійські політики.

_sandu_gettyimages_2153384608_7c07742e63202ab0f73312773dfef2b7_650x410_31.07.25

Про це пише РБК-Україна з посиланням на NewsMaker і "Інтерфакс". Повідомляють Контракти.UA.

Що сказала Санду

Голова молдовської держави розповіла, що Росія готує "безпрецедентне втручання" в парламентські вибори в Молдові, які відбудуться у вересні.

За її словами, росіяни планують тільки через криптовалюту спрямувати 100 млн євро для підкупу виборців і незаконного зовнішнього фінансування. Правоохоронці вже наклали 25 тисяч штрафів за таку протиправну діяльність.

Також РФ, за словами Санду, збирається організувати в Молдові проплачені протести і кібератаки на цифрову інфраструктуру, пов'язану з проведенням виборів.

Для впливу на громадян Молдови РФ спробує використати церкву, так званих лідерів думок та онлайн-інфлюенсерів, щоб ті пропагували відмову від європейського курсу країни.

"Це не повинно нас лякати, це повинно нас мобілізувати. Втручання Росії несе серйозні ризики для громадського порядку і національної безпеки, а головне - може драматично підірвати суверенітет країни і наше європейське майбутнє", - зазначила Санду.

Вона уточнила, що в таких умовах державні установи повинні діяти більш скоординовано і професійно.

Відповідь Кремля

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков, коментуючи заяву Санду, розповів, що це нібито не відповідає дійсності.

"Росія не втручається у внутрішні справи інших країн. Ми з жалем констатуємо, що електоральні права багатьох молдаван затискаються, порушуються", - додав він.

Блок "Победа" не допустили до виборів

До слова, лише минулого тижня Центральна виборча комісія Молдови не допустила до парламентських виборів проросійський блок "Победа".

Оценка материала:

5.00 / 5
Санду звинуватила РФ у планах провести своїх людей до парламенту Молдови: реакція Кремля 5.00 5 5
Політика / Європа
31.07.2025 1360
Еще материалы раздела «Європа»