НОВИНИ ДНЯ: Нічний "мінус" і штормовий вітер: синоптики дали прогноз погоди на 7 грудня  Нове опитування показало несподівану позицію США щодо війни  У Міноборони РФ "знайшли" цинічну причину нічної атаки на Україну  Путін ризикує серйозно зіпсувати відносини з Трампом, - The Independent  Закупівля американської зброї для України: Сибіга розкрив, скільки країн долучилися  Морози і штормовий вітер: синоптикиня розповіла, якою буде погода 6-7 грудня  Врожай в Україні зростає, але експерти б’ють на сполох — що заважає прибутку від його продажувсі новини дня
Політика
Світ
30.07.2025 378

Росія відрізає себе від глобального інтернету - розвідка

Росія за липень встановила рекорд за кількістю відключень інтернету – 1470 випадків.

Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України, інформують Контракти.

Як зауважують у розвідці, зафіксовані збої стали безпрецедентними не лише за масштабом, а й за регулярністю. Так, на сьогодні зникнення доступу до інтернету в окремих регіонах відбувається майже щоденно, тоді як раніше перебої тривали кілька годин або діб і мали локальний характер.

Відключення зафіксовані в десятках регіонів, зокрема в Липецькій, Володимирській, Московській, Нижньогородській, Свердловській та Тюменській областях, у Красноярському краї, Санкт-Петербурзі, Новосибірську.

У червні цього року перебої зв’язку охопили 77 регіонів, з яких 47 були повністю відрізані від мережі. У липні ситуація погіршилася — масові збої почали виникати додатково у 18 регіонах, причому навіть у розташованих далеко від зони бойових дій: Примор'я, Сахалін, Камчатка.

Провідний інтернет також працює зі збоями.

Населення Росії, як свідчать дані розвідки, змушене адаптуватися до життя без стабільного доступу до мережі: без звичного здійснення фінансових транзакцій, користування навігацією й онлайн-послуг.

Звернення до влади щодо ситуації, яка склалася з інтернет-зв'язком, не допомагають. Чиновники, навпаки, погрожують відправити скаржників на війну проти України.

Рішення про обмеження зв’язку російські силові структури спільно з провайдерами ухвалюють на основі оцінки «оперативної обстановки», що часто не пояснюється детально.

«Справжньою метою таких дій є контроль інформації та обмеження доступу росіян до джерел, небажаних для Кремля», — зазначають у СЗР.

Оценка материала:

5.00 / 2
Росія відрізає себе від глобального інтернету - розвідка 5.00 5 2
Політика / Світ
30.07.2025 378
Еще материалы раздела «Світ»