НОВИНИ ДНЯ: Три знаки Зодіаку зовсім скоро купатимуться в грошах  Путін знову вразив цинізмом: що диктатор заявив про війну в Україні  Мінус паливо для танків: удар по Ярославському НПЗ підірвав логістику окупантів  Трамп у розпачі: Іран не хоче завершувати війну  В Україні у суботу до +18°, дощі лише на заході  Найгірші цифри з 2022 року: у РФ зафіксували рекордне падіння довіри до Путіна  Чи залишиться Україна без американської зброї: Рютте відповів на чутки про зупинку програми PURLвсі новини дня
05.08.2025 403

Отримувала гроші з РФ: у Молдові главі Гагаузії Гуцул дали 7 років в'язниці

У Молдові голову Гагаузії Євгенію Гуцул засудили до семи років позбавлення волі у справі про незаконне фінансування партії "Шор".

instagram_com_evghenia_gutul__ba34f0a4c86c135d8d4b9e02751fc082_650x410_05.08.25

Про це пише РБК-Україна з посиланням на NewsMaker. Повідомляють Контракти.UA.

Зазначається, що прокуратура Молдови вимагала для Гуцул дев'ять років. За версією антикорупційної прокуратури, глава автономії систематично незаконно ввозила гроші для фінансування партії з Росії.

Справа глави Гагаузії

Нагадаємо, 25 березня в аеропорту Кишинева була затримана глава Гагаузії Євгенія Гуцул. Вона є фігуранткою кримінальної справи за звинуваченням в отриманні грошей з Росії для фінансування забороненої у країні проросійської партії "Шор".

Зазначається, що представники правоохоронних органів забрали у Гуцул паспорт. Пізніше дані щодо затримання глави Гагаузії підтвердила представникам ЗМІ прессекретар Національного центру боротьби з корупцією Молдови Анжела Старінскі.

Майже одразу після затримання Гуцул звернулася до російського диктатора Володимира Путіна з проханням натиснути на владу Молдови, щоб її звільнили.

Де знаходиться Гагаузія

Гагаузія – це автономне територіальне утворення на півдні Молдови, яке утворено з населених пунктів, де понад 50 % мешканців складають гагаузи, а також з тих, де більшість мешканців за результатами референдуму добровільно погодилися увійти до автономії.

За переписом Молдови 2004 року населення Гагаузії становило 155 646 осіб. Тобто 4,6 % населення Молдови мешкає в Гагаузії. У порівнянні з іншими районами Молдови, Гагаузія має відносно високий показник природного приросту населення.

Останніми роками значну допомогу Гагаузії надає Туреччина. За рахунок її коштів у регіоні побудована система водопостачання, що дозволила значною мірою зняти проблему забезпечення якісною водою мешканців населених пунктів всього півдня Молдови.

Оценка материала:

5.00 / 1
Отримувала гроші з РФ: у Молдові главі Гагаузії Гуцул дали 7 років в'язниці 5.00 5 1
Колонки / Колонки / Блоги
05.08.2025 403
Еще колонки: Колонки / Блоги