НОВИНИ ДНЯ: У людей, які народилися у ці місяці, особлива місія в житті  У Кремлі розуміють, що економіка на межі: дипломат про погрози РФ  Що буде з цінами на "борщовий набір" улітку: прогнози експертів  Зодіакальний гороскоп на червень 2026 року для всіх 12 знаків  Дрони знищили "Іскандер" та два Ту-142 у Таганрозі  Один знак отримає шанс почати все з нуля, інший буде змушений переглянути свої плани: рунічний прогноз на червень 2026 року  Росія готує "повалення" Пашиняна у Вірменії, його охороняє ЦРУвсі новини дня
Політика
Україна
19.08.2025 432

Зеленський допустив можливість "пропорційного обміну" територіями, - WSJ

Президент Володимир Зеленський під час переговорів із лідером США Дональдом Трампом не відкинув ідею можливого обміну територіями. Але наголосив, що подібні рішення не можуть ухвалюватися без урахування позиції українського народу.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Wall Street Journal. Про це повідомляють Контракти.UA.

Під час візиту до Вашингтона Зеленський обговорював із Трампом можливі сценарії мирного врегулювання війни. Український лідер не виключив, що питання територіальних обмінів може з’явитися на порядку денному.

Разом з тим Зеленський наголосив, що реалізація подібних домовленостей надзвичайно складна. По-перше, це потребуватиме переселення великої кількості людей із зони конфлікту. По-друге, Конституція України прямо забороняє віддавати території іншій державі, що робить процес юридично неможливим без внесення змін через референдум.

"Попри це, президент зазначив, що може розглянути лише варіант так званих "пропорційних обмінів", але без чіткої конкретики. При цьому він підкреслив, що жодні рішення щодо українських територій не можуть ухвалюватися кулуарно - остаточне слово має залишатися за громадянами України", -пише видання.

Нагадаємо, 18 серпня Володимир Зеленський прибув до Вашингтона, де у Білому домі зустрівся з Дональдом Трампом. Пізніше до перемовин приєдналися й лідери європейських держав.

Після розмови Трамп заявив, що подзвонив Володимиру Путіну. За його словами, вже розпочато процес підготовки зустрічі між Зеленським та Путіним. Американський президент анонсував, що після цієї двосторонньої розмови планується й тристоронній саміт.

У Москві тим часом заявили, що вивчать "можливість підвищення рівня представників Москви та Києва на переговорах".

За словами Зеленського, РФ висловила зацікавленість спочатку провести двосторонні переговори, а вже після цього знову сісти за стіл перемовин за участю Трампа.

Тим часом держсекретар США Марко Рубіо наголосив, що для досягнення миру обидві сторони - і Україна, і Росія - будуть змушені піти на компроміси. Він додав, що жодна країна не зможе бути повністю задоволена результатами угоди.

Оценка материала:

5.00 / 2
Зеленський допустив можливість "пропорційного обміну" територіями, - WSJ 5.00 5 2
Політика / Україна
19.08.2025 432
Еще материалы раздела «Україна»