НОВИНИ ДНЯ: На ці знаки Зодіаку чекає тріумф у всіх справах найближчим часом  Зеленський назвав єдиний компроміс, на який піде Україна  Гігантські збитки та дефолти: нафтова галузь РФ почала руйнуватися зсередини  МВФ найближчими днями розгляне нову кредитну угоду для України  Трамп офіційно подовжив санкції проти Росії — термін  Китай "переграє" США: як Пекін використовує політику Трампа на свою користь  В Україні може з'явитися нове свято: дата вже обранавсі новини дня
Кабінет директора
Ранкова кава
30.08.2025 337

США надають Україні зброю, що здатна уражати цілі в глибині РФ, - посол

Сполучені Штати надають Україні зброю, що дозволяє завдавати ударів по більш віддалених цілях на території Росії.

Про це заявив посол США при НАТО Меттью Вітакер, пише РБК-Україна з посиланням на його інтерв'ю в ефірі телеканалу Fox News. Про це повідомляють Контракти.UA.

За словами дипломата, стратегія Трампа цілковито відрізняється від стратегії адміністрації екс-президента Джо Байдена за трьома ключовими факторами.

По-перше, зазначив посол, американська зброя, що зараз використовується на фронті в Україні, не оплачується американськими платниками податків.

По-друге, за його словами, США ведуть переговори з Росією, чого не відбувалося за адміністрації Байдена.

"І нарешті, ми надаємо (Україні. - ред.) можливості для ударів по більш віддалених цілях на території Росії", - зазначив Вітакер.

Він зазначив, що Дональд Трамп створив абсолютно іншу ситуацію, ніж за часів Байдена, оскільки змусив Володимира Путіна сісти за стіл для переговорів.

За словами посла США при НАТО, цей діалог ще не завершений, але "сторони усе ще ведуть ці переговори, обмінюються полоненими, є багато хороших новин".

"Усі ми хочемо, щоб ця війна закінчилася. Це не війна Дональда Трампа, але він, безумовно, хоче, щоб убивства припинилися. Він хоче, щоб удари по містах України припинилися. Він хоче, щоб вбивства і смерть припинилися", - підкреслив Вітакер.

Нагадаємо, США передадуть Україні понад 3 тисячі далекобійних ракет ERAM та інше військове обладнання на загальну суму 825 млн доларів.

Крім того, Держдепартамент схвалив постачання Україні послуг і обладнання для зв'язку Starlink та систем ППО Patriot.

Днями посол Вітакер не виключив збільшення обсягів військової допомоги країнам по НАТО, які вони пізніше передають Україні.

Оценка материала:

5.00 / 2
США надають Україні зброю, що здатна уражати цілі в глибині РФ, - посол 5.00 5 2
Кабінет директора / Ранкова кава
30.08.2025 337
Еще материалы раздела «Ранкова кава»