НОВИНИ ДНЯ: Літня спека наближається. Які максимуми чекати в Україні найближчими днями  Москві приготуватися?: Україна за крок до того, щоб запускати рої ракет "Рута" по окупантах  У Путіна гнівно відреагували на удари України по Москві: що заявили у Кремлі  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 19 червня  Тепло наступає: де в Україні чекати дощ 19 червня та як зміниться температура  3 знаки зодіаку, які отримають нові можливості, приємні сюрпризи та фінансові зміни вже до кінця червня  Ядерна зброя під "носом" — Путін до бункера: Кремль впав у паніку після рішення Фінляндіївсі новини дня
05.09.2025 410

Україна підтвердила перебування в полоні понад 2500 військових за допомогою OSINT

Українські фахівці використовують OSINT-технології для того, щоб підтвердити перебування в полоні військовослужбовців. Таким методом виявили, що понад 2500 захисників потрапили в полон.

Про це заявив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство внутрішніх справ України в Telegram. Про це повідомляють Контракти.UA.

Добросердов на зустрічі з представниками місії незалежних експертів Московського механізму ОБСЄ розповів, що загальна мета полягає в тому, щоб повернути кожного українця додому, з огляду на те, що військовополонені зберігають статус зниклих безвісти до моменту повернення.

Він зазначив, що застосовуються OSINT-методи (Open Source Intelligence, або розвідка за відкритими джерелами), за допомогою яких підтверджено перебування в полоні 2577 військовослужбовців.

При цьому інформація про 680 людей, серед яких 91 цивільний, ще не підтверджена Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ).

Також налічується 8 випадків, коли люди, ідентифіковані як полонені, згодом були виявлені серед загиблих. Щодо шести з них МКЧХ так і не підтвердив інформацію про перебування в полоні.

Очікується, що наприкінці вересня незалежні експерти ОБСЄ оприлюднять звіт про порушення Росією зобов'язань перед ОБСЄ, зловживань і порушень прав людини.

Оценка материала:

5.00 / 2
Україна підтвердила перебування в полоні понад 2500 військових за допомогою OSINT 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
05.09.2025 410
Еще колонки: Колонки / Блоги