НОВИНИ ДНЯ: Тільки три знаки Зодіаку будуть на гребені хвилі до кінця місяця  Путін готує прихований призов у 2026-му на тлі шалених втрат, - ISW  Світові ціни на каву прямують в мінус: чому штормить ринок  Про Донбас, зустріч із Путіним та проведення виборів: головне з інтерв’ю Зеленського Моргану  Зеленський про вступ до НАТО: Україна все виконала, рішення за Альянсом  Вітакер назвав "головну проблему", яка заважає завершити війну в Україні  Рубіо: США нікого не змушують погоджуватися на угоду щодо Українивсі новини дня
Політика
Україна
10.09.2025 449

Чи буде в Україні зимова вступна кампанія: що кажуть в УЦОЯО

Впровадження в Україні зимової вступної кампанії наразі не розглядається.

_ispit_test_italiya_gettyimages_1404375805_1b0196fef7eccbefac52e66499e47820_650x410_10.09.25

Як пише РБК-Україна, повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Тетяна Вакуленко в коментарі "Укрінформу". Про це повідомляють Контракти.UA.

"Наразі про це (впровадження зимової вступної кампанії - ред.) не йдеться", - сказала Вакуленко.

Водночас вона зазначила, що за дорученням уряду УЦОЯО разом із Міністерством освіти і науки вивчає це питання.

"Наразі ви чули про можливість "нульового курсу", тобто підготовку для повторного складання іспитів у наступному році. Якщо будуть подібні рішення ухвалюватися, ми, безперечно, про них повідомимо", - додала директор УЦОЯО.

Зимовий вступ до вишів

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив про намір спростити умови вступу до українських вищих навчальних закладів. Серед пропозицій - запровадження зимової вступної кампанії для абітурієнтів.

За словами президента, нововведення дозволить абітурієнтам не чекати цілий рік, якщо з якихось причин вони не змогли вступити під час літньої кампанії.

"Була ідея, зокрема, зимової вступної кампанії, щоб не доводилося чекати рік, якщо влітку не вдалося пройти за конкурсом. Були й інші пропозиції - на все треба максимально уважно подивитися і дати належні відповіді", - сказав Зеленський.

Також Міністерство освіти й науки пропонує запровадити в Україні новий "інструмент" для абітурієнтів, які не склали національний мультипредметний тест (НМТ). Йдеться про так званий "нульовий курс".

Оценка материала:

5.00 / 3
Чи буде в Україні зимова вступна кампанія: що кажуть в УЦОЯО 5.00 5 3
Політика / Україна
10.09.2025 449
Еще материалы раздела «Україна»