НОВИНИ ДНЯ: ФОПи, посилки та "податок на OLX". Мінфін оприлюднив великий "податковий законопроєкт"  Складено фінансовий гороскоп на тиждень з 23 по 29 березня 2026 року  "Божевільні": Орбан накинувся на колег з ЄС після саміту і знову заступився за РФ  Вчені виявили один із найбільших коралів світу віком понад 2000 роки: який вигляд він має  Весняний наступ РФ захлинається: експерт розповів, де ворог зазнав шалених втрат  США скасовують санкції проти Білорусі та готують візит Лукашенка до Вашингтона: подробиці  Як мир в Україні за 24 години? Трамп заявив, що міг би розібратися з Іраном за 2 секундивсі новини дня
11.09.2025 484

Українців зобов'яжуть відкривати окремі рахунки для продажу через інтернет та здачі квартир

Законопроєкт уряду зобов'язує українців, які продають товари чи послуги через інтернет, а також здають квартири в оренду, відкривати окремі рахунки. З них братимуть податки.

gettyimages_1201699822_50de32bc274527c509c9f1587c0cd1ce_650x410_11.09.25

Про це пише РБК-Україна з посиланням на текст проєкту №14025. Про це повідомляють Контракти.UA.

У разі здійснення не більш ніж трьох продажів товарів на суму до 2000 євро (близько 100 тисяч гривень) на рік продавці зможуть працювати без відкриття окремого банківського рахунку.

Документ зобов’язує операторів цифрових платформ (OLX, "Розетка" тощо) виявляти підзвітних продавців серед користувачів, здійснювати перевірку та щороку подавати до Державної податкової служби звіти про їхні доходи.

Йдеться про діяльність, пов’язану з орендою нерухомості, наданням особистих послуг, продажем товарів та орендою транспортних засобів.

Нові вимоги стосуватимуться як резидентів України, так і нерезидентів, а податкова служба отримуватиме значний обсяг інформації для контролю за декларуванням доходів та боротьби з ухиленням від сплати податків.

Пільгова ставка у 5%

Законопроєкт також передбачає пільговий режим оподаткування для фізичних осіб-продавців, які працюють через цифрові платформи. Вони зможуть сплачувати податок за ставкою 5 %, якщо відповідають низці вимог - мають окремий банківський рахунок для операцій, не використовують найману працю, не продають підакцизні товари та не перевищують ліміт доходів у близько 6,7 мільйона гривень на рік.

При цьому оператори платформ виступатимуть податковими агентами, а банки зобов’яжуть надавати ДПС інформацію про операції за спеціальними рахунками таких продавців.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України зареєстрував в парламенті два законопроєкти про податки з громадян, які продають через інтернет.

Документ передбачає, що Податкова отримає усі дані українців, що продають товари або здають квартири через інтернет

Оценка материала:

5.00 / 4
Українців зобов'яжуть відкривати окремі рахунки для продажу через інтернет та здачі квартир 5.00 5 4
Бізнес / Ринки та компанії
11.09.2025 484
Еще материалы раздела « Ринки та компанії»