НОВИНИ ДНЯ: На ці знаки Зодіаку чекає тріумф у всіх справах і щастя найближчим часом  Трамп заявив, що назавжди відкриває Ормузьку протоку  Українці можуть отримати 5-річний статус у країні ЄС: як подати заяву і коли дедлайн  Мадяр висунув умову для розблокування кредиту Україні  Місцями до +17: синоптик пояснила, як змінить погоду в Україні 15 квітня антициклон Quirin  64 гривні за поїздку у метро Києва: як формується ціна і чому зазирають у гаманці містян  Просто посипте це під кущ: малина дасть вдвічі більше ягід вже цього рокувсі новини дня
Політика
Україна
14.09.2025 526

Зеленський пояснив, чому Путін погодився на обмін полоненими

Російський диктатор Володимир Путін погодився на обмін полоненими, щоб відтермінувати сильні кроки США, на які дуже розраховувала Україна.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час Щорічної конференції YES 2025, організованої Фондом Віктора Пінчука, пише кореспондент РБК-Україна. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Я не знаю всіх деталей зустрічі (Путіна і Трампа на Алясці, - ред.), ми можемо тільки аналізувати. На мій погляд, тристороння зустріч на Алясці дала б набагато більше шансів для припинення вогню. Не через мою особистість, а через те, що Путін використав двосторонній формат, щоб відтермінувати тарифи, санкції, постачання додаткової зброї для України", - сказав глава держави.

Він провів паралелі з переговорами у Туреччині.

"Це той самий захід, що і в Туреччині. Кроки відтермінування. Завдяки зустрічам у Туреччині ми повернули тисячі людей. Це дуже важливо. Але Путін пішов на обміни, щоб відтермінувати сильні кроки США, на які ми дуже розраховували", - сказав Зеленський.

Глава держави пояснив, що це частина російського плану "soft power".

"Путін розуміє, що чим більше зустрічей у нього буде з міжнародними лідерами без України, тим швидше він вийде з дипломатичної ізоляції. Це пом'якшення і санкційної політики, і, чесно кажучи, щодо постачання зброї Україні також можуть бути послаблення", - підсумував президент.

Обміни полоненими між Україною та РФ

Україна та Росія під час переговорів у Стамбулі домовилися про масштабні обміни полоненими. Перший відбувся 16-25 травня у форматі "1000 на 1000".

Потім сторони погодили новий етап - обмін "усіх на всіх" серед важкопоранених, тяжкохворих та військових віком 18-25 років.

У рамках цих домовленостей додому повернулися воїни різних підрозділів, зокрема оборонці Маріуполя, які перебували в полоні з 2022 року.

Також у Стамбулі було узгоджено домовленість про повернення тіл у форматі "6000 на 6000".

Останній обмін між Україною та Росією відбувся 14 серпня, коли до України повернулися 84 людини: 33 військовослужбовці та 51 цивільна особа.

Оценка материала:

5.00 / 2
Зеленський пояснив, чому Путін погодився на обмін полоненими 5.00 5 2
Політика / Україна
14.09.2025 526
Еще материалы раздела «Україна»