НОВИНИ ДНЯ: ЗСУ повністю знищили залізничний міст через Північнокримський канал  Чотири стратегічні удари по Росії: як Україна посилила тиск на Путіна  Ягода дорожчає, а зелень "падає". Як змінились ціни на овочі та фрукти в Україні  Один знак отримає шанс почати новий етап, інший — зіткнеться з подіями, які змусять змінити плани: рунічний прогноз на тиждень 22–28 червня 2026 року  Жовте листя на огірках: що робити, щоб врятувати врожай  Україну накриє спека: де буде до + 32° і дощі з грозами  Свято та звичаї 22 червня: що сьогодні зробити, щоб родина була щасливоювсі новини дня
Кабінет директора
Вечірня горілка
17.09.2025 396

Більшість поляків відкинули версію Трампа про "випадковість" російського удару дронами

У Польщі абсолютна більшість громадян відкинули припущення Трампа про випадковість російського удару. Політики назвали інцидент навмисною дією Москви.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на ONET. Про це повідомляють Контракти.UA.

Більшість поляків не вірять, що вторгнення російських дронів у ніч на 10 вересня було випадковим. Цілих 81,7% респондентів відкидають таку можливість, тоді як лише 10,6% згодні з припущенням президента США Дональда Трампа, що це могло бути ненавмисною дією.

Решта 7,7% опитаних не змогли відповісти на запитання. Висловлювання Трампа, який допустив, що інцидент міг бути помилкою, викликало різку критику в Польщі.

Віцепрем'єр Радослав Сікорський і лідер "Права і справедливості" Ярослав Качинський рішуче відкинули таку інтерпретацію.

"Ні, це не була помилка", - наголосив Сікорський. Обидва політики заявили, що Москва діє цілеспрямовано і методично.

Опитування IBRiS виявило відмінності у сприйнятті інциденту серед прихильників різних партій. Найбільше прихильників версії про "випадковість" виявилося серед виборців "Конфедерації" (18%), "Громадянської коаліції" (17%) і "Нової Лівиці" (17%).

Найбільш критичними виявилися прихильники "Права і справедливості". Лише 4% з них допускають, що вторгнення дронів могло бути ненавмисним.

Опитування було проведено Інститутом ринкових і соціальних досліджень IBRiS методом телефонних інтерв'ю (CATI) 13-14 вересня 2025 року. У дослідженні брали участь 1067 громадян Польщі.

Оценка материала:

5.00 / 2
Більшість поляків відкинули версію Трампа про "випадковість" російського удару дронами 5.00 5 2
Кабінет директора / Вечірня горілка
17.09.2025 396
Еще материалы раздела «Вечірня горілка»