НОВИНИ ДНЯ: Міністр оборони Великої Британії хоче викрасти Путіна  "Укладіть угоду, поки не пізно": Трамп виступив з новими погрозами Кубі  Росія вже не досягне початкових цілей повномасштабної війни: Денисенко назвав їх  Наступну ціль визначено: ЗМІ розкрили, хто після Венесуели потрапить під руку Трампа  Інтернет-блекаути: Росія очолила світовий антирейтинг у 2025 році  "Серце" кораблів-гігантів: як працює ядерний реактор авіаносця  Трамп заявив про готовність допомогти Ірану у здобутті свободивсі новини дня
Політика
Україна
19.09.2025 484

Україна та Молдова могли швидко закрити питання Придністров’я у 2022 році — експерт

0469e766153c1a3657b74303b5af4f1d_19.09.25

Україна та Молдова мали можливість "швидко закрити питання Придністров'я" у 2022 році. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву політолога і військовослужбовця Кирила Сазонова.

За словами експерта, російський контингент у регіоні є малочисельним, а склади зі зброєю можливо було заблокувати без масштабних бойових дій.

"Ми разом із Молдовою могли б без проблем вирішити це питання — блокадою чи антитерористичною операцією. Прорватися туди через Україну Путін не зміг би", — наголосив політолог.

Він додав, що офіційний Кишинів тоді не скористався цією можливістю. "Я не розумію, чому президент Молдови Майя Санду не зробила цього у 2022 році. Можливо, причина у вигодах від контрабандних потоків через Придністров’я та доступі до безкоштовного газу", — заявив Сазонов.

Водночас, за його словами, нині Україна змушена утримувати значні сили на кордоні з Молдовою, аби стримувати потенційну загрозу з боку невизнаного утворення. "Ми фактично прикриваємо союзника, який береже у себе російську базу та військовий контингент", — підсумував він.

Довідково

Придністров’я — невизнане утворення на території Молдови, де з початку 1990-х перебуває оперативна група російських військ.

За відкритими даними, чисельність контингенту РФ у регіоні становить близько 1,5 тисячі військовослужбовців. Також там зберігаються одні з найбільших у Східній Європі складів боєприпасів.

Президент Молдови Майя Санду неодноразово заявляла, що питання Придністров’я має вирішуватися виключно мирним шляхом. У Кишиневі наполягають, що будь-які дії проти регіону без політичного врегулювання можуть дестабілізувати ситуацію в країні.

Оценка материала:

5.00 / 2
Україна та Молдова могли швидко закрити питання Придністров’я у 2022 році — експерт 5.00 5 2
Політика / Україна
19.09.2025 484
Еще материалы раздела «Україна»