НОВИНИ ДНЯ: Як вирощувати розсаду помідорів, перцю та капусти вдома: досвідчена городниця поділилася двома методами  Гороскоп на 15 квітня за картами Таро: Левам - визнання, Скорпіонам - підтримка  Розсада капусти не витягується і не хворіє, якщо не робити цих помилок  Тільки ці чотири знаки Зодіаку найвпливовіші та найуспішніші  Чим підживити картоплю під час садіння для великого врожаю  Гороскоп на 15 квітня для всіх знаків зодіаку: кому день принесе прибуток, а кому перевірку на гнучкість  Перша обробка полуниці у квітні - найважливіша: від неї залежить майбутній урожайвсі новини дня
Політика
Європа
21.09.2025 329

В Німеччині "друзі Путіна" з AfD стали популярнішими за партію Мерца, - ЗМІ

Проросійська ультраправа німецька партія "Альтернатива для Німеччини" (AfD) вперше нібито обганяє за популярністю усі інші політичні сили країни. Проросійських радикалів нібито підтримують 26% населення Німеччини.

Як пише РБК-Україна, це стверджує німецьке видання Bild із посиланням INSA. Про це повідомляють Контракти.UA.

 

Так, за даними опитування, ультраправі обігнали партію канцлера Німеччини Фрідріха Мерца на 1%. Підтримка проросійських радикалів склала 26% виборців, тоді як партію Мерца підтримують 25%.

Серед іншого - Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) має 15% підтримки (+1%), "зелені" впали до 11%, стільки ж підтримки у Лівої партії Німеччини.

Видання зазначає, що нинішній уряд Німеччини не мав би достатньої більшості для формування кабінету міністрів, якби вибори проводилися завтра. Натомість об'єднання ХДС/ХСС та AfD мало б більшість у 51%.

При цьому популярність канцлера Німеччини Фрідріха Мерца продовжує падати: тільки 25% задоволені роботою канцлера та уряду. 32% кажуть, що незадоволені саме Мерцем, а 38% - роботою уряду.

Зазначимо, наприкінці червня стало відомо, що СДПН планує на законодавчому рівні заборонити AfD попри те, що проросійським радикалам вдалося пройти до Бундестагу. Християнсько-демократичний союз (ХДС/ХСС) канцлера Фрідріха Мерца виступив проти цієї ідеї.

2 травня Федеральне відомство із захисту Конституції повідомило, що партію AfD визнали екстремістською організацією. Статус надали "Альтернативі" через ворожу риторику, зневагу до пам’яті про Голокост і використання нацистських гасел.

Оценка материала:

5.00 / 2
В Німеччині "друзі Путіна" з AfD стали популярнішими за партію Мерца, - ЗМІ 5.00 5 2
Політика / Європа
21.09.2025 329
Еще материалы раздела «Європа»