НОВИНИ ДНЯ: У США вимагають передати "Томагавки" для України: як зброя може зруйнувати плани Путіна  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 4 лютого  Морози до -27 та ожеледиця: синоптики попередили, де погода 4 лютого буде небезпечна  Ці знаки Зодіаку чекає потужний переломний момент: життя різко зміниться  Зима зіграла проти Росії: несподіваний фактор, який змінив перебіг боїв  Зеленський про "енергетичне перемир'я": або у РФ у тижні 4 дні, або її ставка на війну  У Путіна розкрили, хто поїде на другий раунд переговорів з Україноювсі новини дня
Політика
Європа
29.09.2025 314

Фіцо приєднався до "повстання" Орбана проти Трампа: про що йдеться

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан і глава уряду Словаччини Роберт Фіцо зустрілися на кордоні двох країн. Сьогодні, 28 вересня, вони вкотре зробили цинічні заяви з приводу купівлі російської нафти.

_fitso_viktor_orban_gettyimages_860796462_77dc2dc2ff2ea6d73a424c7a22dbe1e0_650x410_29.09.25

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Bloomberg. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Ніхто не повинен вказувати нам, де брати газ і нафту. Тому що згідно з міжнародним правом, це суверенна держава, яка сама визначає свій енергетичний баланс", - сказав Фіцо.

Крім того, він підтримав точку зору Орбана, назвавши прагнення ЄС припинити постачання російської енергетики "політичним та ідеологічним рішенням". За його словами, це рішення найсильніше вдарить не тільки по Словаччині та Угорщині, а й завдасть шкоди всій Європі.

Також обидва стверджують, що відмова від поставок трубопроводом "Дружба" економічно і технічно недоцільна, оскільки відсутність виходу до моря обмежує їхні можливості зі зниження залежності від російських енергоносіїв.

Bloomberg зазначає, що цей момент викликає у них розбіжності з ЄС і США, які розглядають можливість більш жорстких заходів щодо решти експорту сирої нафти з РФ.

Орбан виступив проти Трампа

Нагадаємо, днями президент США Дональд Трамп під час брифінгу з президентом України Володимиром Зеленським припустив, що може закликати Угорщину відмовитися від закупівель російської нафти.

Незабаром між Орбаном і Трампом відбулася телефонна розмова. Під час бесіди прем'єр сказав президенту, що Угорщина не має наміру відмовлятися від дешевих російських енергоресурсів.

Як писало Bloomberg, Будапешт не готовий виконати вимогу США.

Оценка материала:

5.00 / 2
Фіцо приєднався до "повстання" Орбана проти Трампа: про що йдеться 5.00 5 2
Політика / Європа
29.09.2025 314
Еще материалы раздела «Європа»