НОВИНИ ДНЯ: Спека замість прохолоди? Що буде з погодою в Україні 22 липня і коли все зміниться  Всесвіт кардинально змінить долю цих знаків Зодіаку до кінця липня  Україна знайшла новий ефективний спосіб бити по тилу в РФ, - Business Insider  Зеленський готує заміну Сирському: джерела BBC розкрили деталі про призначення головкома  У Кремлі вигадали нову причину війни проти України  У Москві знайшли мертвим ще одного топменеджера: увагу привернула одна деталь  Вступ до коледжів після 9 та 11 класів: як проходитимуть іспити у 2026 роцівсі новини дня
Політика
Світ
30.09.2025 536

Трамп став на бік України, бо любить переможців, - Сікорський

Президент США Дональд Трамп любить переможців, саме тому він став на бік України.

_sikorskiy_gettyimages_2204267188_4de89135b748f74c33f38116f9187a03_650x410_30.09.25

Як пише РБК-Україна, про це міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський сказав в інтерв’ю CNN. Про це повідомляють Контракти.UA.

За словами Сікорського, російський диктатор Володимир Путін припинить війну проти України лише тоді, коли усвідомить, що не здатен її виграти.

"Я думаю, що президент Трамп бачить те, що бачимо ми, а саме, що російський наступ згасає", - прокоментував Сікорський зміну позиції Трампа щодо України.

На його думку, розмір території РФ грає їй на шкоду, оскільки вона не може гарантувати протиповітряний захист усіх своїх об'єктів.

"Україна вже атакувала близько половини російських нафтопереробних заводів, а це означає, що військовій машині важче атакувати Україну. А президент Трамп, як відомо, любить підтримувати переможців", - додав він.

Припинення війни

Сікорський сподівається, що США запровадять санкції проти Росії та посилять тиск на її економіку.

"Путін припинить цю війну лише тоді, коли зрозуміє, що не може перемогти. Для того, аби він прийшов до цього висновку, має бути більше тиску на російську економіку і більше допомоги українцям", - сказав він.

Він вважає, що нинішня війна, швидше за все, закінчиться як Перша світова - "Коли та чи інша сторона вичерпає запаси, необхідні для її продовження". Адже, за словами міністра, Путін почав війну з дуже оптимістичними припущеннями.

"Він вважав, що в Києві станеться переворот, що все триватиме три дні, що українці зустрінуть їх з відкритими обіймами, бо нібито є лише "загубленими росіянами". Усі ці розрахунки виявилися хибними. Тепер він загруз у війні, яка знищує майбутнє Росії та вже призвела до мільйона загиблих і поранених", - сказав він.

Трамп впевнений, що Україна може повернути кордони

Нагадаємо, після зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським Трамп написав у соцмережах пост, в якому заявив, що Україна може повністю відновити свою територіальну цілісність за підтримки ЄС і потім піти ще далі.

"Я вважаю, що Україна за підтримки Європейського Союзу знаходиться в такій позиції, щоб боротися і відвоювати всю Україну в її первісних кордонах", - написав Трамп.

Оценка материала:

5.00 / 2
Трамп став на бік України, бо любить переможців, - Сікорський 5.00 5 2
Політика / Світ
30.09.2025 536
Еще материалы раздела «Світ»