НОВИНИ ДНЯ: Раковина знову забилася і смердить, вода не стікає: засипаю це у злив – проблема вирішена  До України повертається пекельна спека: синоптикиня Діденко назвала точні дати  Кадиров на словах підтримує Путіна, але не надсилає чеченців на фронт в Україну — що з’ясував The Economist  Німецький генерал заявив про щоденні гібридні атаки Росії  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 13 серпня  Нова хвиля спеки незабаром накриє Україну: синоптик назвала дату  Ці три знаки Зодіаку входять у нову потужну еру: дороги назад не будевсі новини дня
Політика
Світ
07.10.2025 463

Канада знову "кошмарить" ухилянтів з України — соцмережі

Чоловіки з України в Канаді знову стикаються з вимогою надати військові документи.

87e8b646a239712a0b3d112060a6f492_07.10.25

Українські чоловіки у Канаді знову почали скаржитися, що імміграційні служби вимагають довідку про проходження військової служби в Україні. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Відповідний пост опублікував один із користувачів спільноти «Українці Канади».

«Сьогодні мені прийшов той лист щастя про військову службу. Я кілька місяців тому після AOR (AOR — ключовий етап у будь-якому процесі імміграції або отриманні громадянства Канади. Це офіційне підтвердження від Імміграційної служби, Служби у справах біженців та громадянства Канади (IRCC) про те, що вони отримали вашу заяву та розпочали початкову обробку — Ред.) надав мілітарі форми, оригінал тимчасового посвідчення та переклад, а також написав довгого листа-пояснення, де вказав, що я ніколи не служив», — йдеться в повідомленні.

У так званому «листі чесності» влада Канади просить чоловіка надати пояснення, як він виїхав з України 2023 року, та надати нову довідку.

«Я виїхав з України як волонтер, але не повернувся, бо там війна. У «Резерві+» я у розшуку, тобто подати витяг я не зможу. Адвокатка, яка веде мою справу, каже, щоб я якось брав довідку з України, бо інакше вона відмовляється від ведення справи. Я перебуваю в Торонто», — скаржиться втікач-ухилянт.

Нагадаємо, що минулого місяця Мережу сколихнула новина — у пабліках для українців в Канаді писали, що в іммігрантів з України вимагають довідки про військову службу. У Мережі спочатку навіть припускали, що це — перший крок до депортації українських чоловіків до України.

ТСН.ua з’ясовував, що це за довідка, навіщо вона потрібна та чи дійсно українцям-чоловікам в Канаді загрожує депортація.

Оценка материала:

5.00 / 2
Канада знову "кошмарить" ухилянтів з України — соцмережі 5.00 5 2
Політика / Світ
07.10.2025 463
Еще материалы раздела «Світ»