НОВИНИ ДНЯ: "Батьківщина" закликає до відставки уряду та створення "коаліції єдності"  Марс міг колись підтримувати життя – нове дослідження перевертає уявлення  Автопром працює? Які автомобілі роблять в Україні та чи є "повний цикл"  Трамп підтримає законопроєкт про санкції проти Росії, але є умова — Reuters  США перейшли "в режим батога" та мають застосувати нові санкції проти РФ, - Стубб  Коли святкують Китайський Новий рік 2026: точна дата, чому вона змінюється щороку, обряди та ритуали  Ціна на російську нафту обвалилась до 36 доларів за барельвсі новини дня
Кабінет директора
Вечірня горілка
15.10.2025 232

Зеленський хоче отримати від США Tomahawk, - Трамп

Президент США Дональд Трамп заявив, що президент України Володимир Зеленський у п'ятницю на зустрічі у Вашингтоні попросить про постачання ракет Tomahawk.

Як пише РБК-Україна, про це він заявив під час спілкування з журналістами у Білому домі. Про це повідомляють Контракти.UA.

Він зазначив, що США мають великий запас цих ракет, але не уточнив, чи буде прийнято рішення про постачання

"Я знаю, що він хоче попросити: йому потрібна зброя, він хотів би мати Tomahawk. У нас багато Tomahawk, - сказав Трамп.

Tomahawk для України

Раніше Трамп заявив, що рішення про передачу Україні далекобійних ракет Tomahawk фактично вже ухвалено. А Зеленський, коментуючи цю інформацію, висловив надію, що отримання таких ракет допоможе змусити Росію "протверезіти" й повернутися до переговорів.

У Кремлі відреагували на цю заяву з істерикою, назвавши можливі поставки "серйозним ударом по російсько-американських відносинах". Прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що передача Tomahawk може нібито "спровокувати нову ескалацію", оскільки "ці ракети здатні нести ядерне оснащення".

Сам Путін, коментуючи ситуацію, пообіцяв посилити російську систему ППО у відповідь на можливу передачу Україні американських далекобійних ракет.

Ба більше, сьогодні посол США при НАТО Метью Вітакер заявив, що цього тижня очікуються нові оголошення про постачання зброї Україні через програму НАТО PURL. Вона передбачає закупівлі озброєнь у США, про яку зброю йдеться - наразі не відомо.

Нагадаємо, що цієї п'ятниці Зеленський має вирушити до Вашингтона та зустрітись там з Трампом, оскільки "певні деталі їх розмов не можливо обговорити телефоном.

Оценка материала:

5.00 / 2
Зеленський хоче отримати від США Tomahawk, - Трамп 5.00 5 2
Кабінет директора / Вечірня горілка
15.10.2025 232
Еще материалы раздела «Вечірня горілка»