НОВИНИ ДНЯ: Неймовірна удача на старті весни: кому зі знаків зодіаку пощастить найбільше  Остання спроба домовитись? Які території Росія готова повернути Україні в обмін на Донбас  США та Ізраїль атакують Іран: Медведєв відреагував і обізвав Трампа  Удари по Ірану: у МЗС Росії емоційно висловилися  Скільки людей Україна мобілізує щомісяця: Зеленський назвав цифру  "Я не граюся з Путіним": Зеленський сказав, де має відбутися його зустріч з президентом РФ  Синоптики розповіли, якою погодою завершиться лютий у Києвівсі новини дня
16.10.2025 299

"Путін стежить". Рютте заявив про допомогу Молдові від НАТО, але без деталей

НАТО співпрацює з Молдовою і надає їй допомогу. Але деталі розкривати не можна, оскільки за цим стежить російський диктатор Володимир Путін.

_ryutte_gettyimages_2175212017_4efd1825f2d3b26a7ec34292eed584d4_650x410_16.10.25

Про це пише РБК-Україна з посиланням на брифінг генсека НАТО Марка Рютте. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Я можу запевнити вас, що між ЄС і Молдовою, між НАТО і Молдовою існує тісна співпраця", - зазначив він під час спілкування з журналістами.

За словами Рютте, він знайомий із президенткою Молдови Маєю Санду вже багато років, і "скрізь, де вона вважає, що ми можемо допомогти, ми намагаємося допомогти". Допомогою займається як НАТО в цілому, так і окремі союзники.

"Тут я не буду вдаватися в подробиці, тому що ми - демократії. Це відкрита пресконференція. Я знаю, що Володимир Путін завжди слідкує за такими моментами, слухає те, що я говорю, тому я не хочу давати йому занадто багато інформації", - уточнив генсек.

Росія намагалася вплинути на вибори в Молдові

Нагадаємо, напередодні парламентських виборів 28 вересня 2025 року влада Молдови неодноразово попереджала про втручання Росії у виборчий процес. Російські структури підозрюють у розгортанні складної гібридної кампанії, що охоплює: дезінформацію, спроби підкупу виборців і поширення фейкових "урядових указів" із метою підірвати довіру до влади.

Особлива увага приділялася впливу на молдовських виборців за кордоном. Російські мережі впливу активно працювали над тим, щоб демотивувати людей голосувати, навіяти страх, поширити неправдиві наративи про проєвропейську політику країни.

Проте, незважаючи на ці зусилля, партія "Дія і Солідарність" (PAS), яка виступає за європейську інтеграцію, отримала переконливу більшість голосів.

Оценка материала:

5.00 / 2
"Путін стежить". Рютте заявив про допомогу Молдові від НАТО, але без деталей 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
16.10.2025 299
Еще колонки: Колонки / Блоги