НОВИНИ ДНЯ: Дружня до РФ країна відмовилася від російських турбін на користь китайських  Рунічний гороскоп на 13 березня 2026 року: Терезам — важлива розмова, Стрільцям — новий шанс  Готуйте гаманці: в Україні ціни на молочку злетять  Гороскоп на 13 березня за картами Таро: Козерогам - захист своїх кордонів, Дівам - зустріч  Зеленський: перші "Шахеди" по Україні запускали іранські оператори  Гороскоп на 13 березня: Рибам - натхнення, Скорпіонам - чутки  Українцям повертатимуть гроші за кожну заправку авто, але є обмеженнявсі новини дня
Політика
Світ
26.10.2025 403

США готові до додаткових санкцій проти РФ: Reuters дізналося, що заважає

Адміністрація Трампа підготувала додаткові санкції проти РФ на випадок, якщо очільник Кремля Володимир Путін продовжить відкладати припинення війни в Україні. Однак для початку у США чекають на кроки від Європи.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Reuters. Про це повідомляють Контракти.UA.

За словами американського чиновника і ще одного джерела, деякі з додаткових санкцій, підготовлених США, спрямовані проти банківського сектору Росії та інфраструктури, що використовується для постачання нафти на ринок.

Раніше, минулого тижня, українські офіційні особи звернулися до США з пропозицією про нові санкції. Серед конкретних висунутих ідей були заходи щодо відключення всіх російських банків від доларової системи з американськими аналогами. Але поки незрозуміло, наскільки серйозно розглядаються конкретні прохання України.

Тим часом сенат США теж робить кроки. Деякі законодавці відновили спроби домогтися розгляду замороженого двопартійного законопроекту про санкції.

Як стверджує джерело, знайоме з внутрішньою політикою адміністрації, Трамп готовий підтримати пакет. Однак джерело попередило, що цього місяця таке схвалення малоймовірне.

Виходячи із заголовка, наразі США хочуть тиску на РФ з боку Європи. Зокрема, один високопоставлений чиновник США розповів, що хотів би, щоб європейські союзники зробили наступний крок щодо РФ, який включав би додаткові санкції і мита.

"Інше джерело, знайоме з внутрішньою обстановкою в адміністрації, повідомило, що Трамп, імовірно, візьме паузу на кілька тижнів, щоб оцінити реакцію Росії на оголошене в середу запровадження санкцій", - пише агентство, маючи на увазі санкції проти "Лукойлу" і "Роснефти".

Крім цього США сказали європейцям, що вони підтримують використання Євросоюзом заморожених активів РФ для закупівлі американської зброї для України.

Також за словами ще двох джерел, Вашингтон розпочав внутрішні переговори про використання російських активів, які перебувають у США, для підтримки військових зусиль України.

Санкції проти РФ

Нагадаємо, в ніч на 23 жовтня США оголосили санкції проти двох найбільших нафтових компаній РФ - "Роснефти" і "Лукойл", щоб змусити російського диктатора Володимира Путіна сісти за стіл переговорів з Україною.

Зокрема, у Мінфіні США закликали Росію негайно погодитися на припинення вогню. Також там уточнили, що нові обмеження з боку Вашингтона стосуються не тільки двох головних компаній РФ, а й 36 дочірніх структур.

Після оголошення цих санкцій, акції "Роснефти" і "Лукойлу" масштабно впали. Падіння склало кілька мільярдів доларів.

Також варто зазначити, що наступного дня після США, глава дипломатії ЄС Кая Каллас повідомила, що Європейський Союз затвердив 19-й пакет санкцій, який спрямований проти "тіньового флоту" РФ та імпорту скрапленого природного газу.

Оценка материала:

5.00 / 3
США готові до додаткових санкцій проти РФ: Reuters дізналося, що заважає 5.00 5 3
Політика / Світ
26.10.2025 403
Еще материалы раздела «Світ»