НОВИНИ ДНЯ: Сі Цзіньпін почав масштабну чистку армії: під слідством головні генерали Китаю  Український МіГ-29 знищив будівлю з ворожими операторами FPV-дронів  Україна назавжди змінила світ, навіть якщо мир буде досягнуто — The Telegraph  Спецпредставник Трампа прокоментував переговори щодо війни в Україні  Ковзанка на дорогах і крижаний дощ: синоптик дав тривожний прогноз  "Цю грубу правду має хтось сказати": Сибіга порівняв Орбана з посіпакою Гітлера  Гороскоп на 24 січня: Скорпіонам - незвичайні сигнали, Рибам - пробувати новевсі новини дня
Політика
Україна
15.11.2025 284

Корупційний скандал в енергетиці. Зеленський анонсував кадрові рішення після перевірок

В Кабміні проведуть кадрові зміни, які торкнуться двох міністерств - енергетики та юстиції. Остаточні рішення ухвалюватимуть після проведення аудиту держкомпаній та оцінки результатів їхньої діяльності.

photo_2025_11_14_12_10_16_c1e12d933100f0fa39fdd6176acfc582_650x410_15.11.25

Як пише РБК-Україна, про це заявив президент України Володимир Зеленський у Telegram. Про це повідомляють Контракти.UA.

Зеленський провів нараду з прем'єркою Юлію Свириденко, яка доповіла про запуск процесів аудиту в державних компаніях.

"Ми визначили, що терміни перевірок мають бути оперативними, а всі результати мають бути направлені до правоохоронних та антикорупційних органів для відповідного реагування", - розповів президент.

За його словами, з урахуванням результатів будуть і кадрові рішення.

Зеленський також згадав, що результатами аудиту будуть ділитись із ключовими партнерами України закордоном.

"Прозорість у державних компаніях і відсутність будь-яких схем має бути гарантована. Говорили й про кадрові зміни в уряді - Премʼєр-міністр України запропонує кандидатури міністрів енергетики та юстиції", - додав Зеленський.

Корупційний скандал в енергетиці

Нагадаємо, НАБУ та САП повідомили про реалізацію операції "Мідас". Так, було викрито масштабну корупцію в енергетиці.

Йдеться про відмивання коштів та незаконне збагачення, організоване українськими чиновниками.

Як повідомили джерела РБК-Україна, до корупційної схеми причетні бізнесмен Тимур Міндіч, колишній радник міністра енергетики Ігор Миронюк, виконавчий директор з безпеки "Енергоатому" Дмитро Басов і чинний міністр юстиції Герман Галущенко.

На тлі цього скандалу Галущенко подав у відставку з посади міністра юстиції. Також заяву про звільнення подала міністерка енергетики Світлана Гринчук.

Наразі виконувати обов'язки міністра енергетики після звільнення Гринчук буде заступник міністра Микола Колісник.

Оценка материала:

5.00 / 2
Корупційний скандал в енергетиці. Зеленський анонсував кадрові рішення після перевірок 5.00 5 2
Політика / Україна
15.11.2025 284
Еще материалы раздела «Україна»