НОВИНИ ДНЯ: Коли їхати на риболовлю у червні 2026: найбільш вдалі дні для великого улову  "Бункера в нього немає": три сценарії, чому Лукашенко різко дав "задню" щодо України  НБУ фіксував девальвацію: чому курс долара різко зріс в червні та чи є паніка на ринку  Івана Купала більше не в липні: чому змінилася дата й коли свято у 2026 році  Україна тримає позиції: в Пентагоні побачили поліпшення ситуації на фронті  Ціни на пальне впадуть? Чому бензин та дизель дешевшають повільніше, ніж світова нафта  Придушує бур’яни та зберігає вологу: чому скошена трава — це ідеальна мульча та як її використовувативсі новини дня
Політика
Європа
17.11.2025 463

Макрон анонсував додаткові системи SAMP/T для України: скільки і чим вони особливі

У межах оборонної угоди з Францією українську ППО буде посилено вісьмома системами SAMP/T.

56a801aa738f0b9cd30b4fa824d39c1a_17.11.25

Україна отримає від Франції системи протиповітряної оборони SAMP/T з посиленими характеристиками. Наразі вони проходять модернізацію. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це президент Франції Емманюель Макрон оголосив на пресконференції 17 листопада.

Макрон заявив, що оборонна угода між Україною та Францією передбачає постачання Києву перспективних систем ППО SAMP/T, які наразі проходять модернізацію.

Французький лідер зазначив, що Україна першою отримає ці покращені системи, і це відбудеться навіть раніше за його державу.

«Щодо придбання нових систем протиповітряної оборони SAMP/Т останнього покоління. Зараз це ще розробка, але ми погодилися, що ця саме розробка зможе бути першою розгорнута в Україні. Характеристики цієї системи Україна вже знає, але тепер це будуть нові посилені характеристики», — розповів Макрон.

Водночас президент України Володимир Зеленський уточнив, що країна отримає від Франції вісім систем SAMP/T.

Нагадаємо, Зеленський та Макрон підписали 17 листопада у Парижі декларацію про наміри щодо співробітництва у сфері оборонного обладнання. Згідно з документом, Україна отримає можливість придбати таке військове обладнання: 100 літаків Rafale F4 до 2035 року, системи SAMP-T, радари, ракети класу «повітря-повітря» та авіабомби. Вже цього року також стартують спільне виробництво дронів-перехоплювачів та робота над критичними компонентами для українських безпілотників.

Оценка материала:

5.00 / 2
Макрон анонсував додаткові системи SAMP/T для України: скільки і чим вони особливі 5.00 5 2
Політика / Європа
17.11.2025 463
Еще материалы раздела «Європа»