НОВИНИ ДНЯ: Гроші самі йдуть у руки: 3 знаки зодіаку, яких чекає великий фінансовий успіх після 9 грудня  Трамп зробив заяву про необхідність виборів президента в Україні  В Росії розбився військовий транспортний літак Ан-22 "Антей"  Мирний план скоротили до 20 пунктів, США шукають компроміс щодо територій, - Зеленський  Німеччина скептична до окремих пунктів мирного плану США щодо України, - Мерц  На Україну насувається негода: де 9 грудня можливі дощі та мокрий сніг  Штрафи за новорічні ялинки: яку відповідальність передбачено 2025 рокувсі новини дня
Політика
Україна
25.11.2025 453

Червоні лінії України: Стефанчук пояснив, які вимоги не готові переглядати на переговорах

Руслан Стефанчук заявив, що Україна не погодиться на визнання окупованих територій, обмеження ЗСУ або заборону на вступ до ЄС і НАТО.

90590d89cf363f129e0b13ccdca9a664_25.11.25

 

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук окреслив основні принципи, які Україна вважає непорушними в межах будь-якої майбутньої мирної угоди. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це він заявив під час виступу у шведському парламенті, коментуючи подальші дипломатичні кроки після звернення президента Володимира Зеленського до Швеції, повідомляє BBC.

Стефанчук наголосив, що Україна не прийме жодних домовленостей, які передбачають:

  • юридичне визнання окупованих Росією територій,
  • обмеження щодо роботи та розвитку Збройних сил України,
  • будь-які заборони чи обмеження на майбутні оборонні або політичні союзи держави.

За його словами, ці положення є «червоними лініями», які «ніхто не може порушити» під час мирних перемовин.

Голова парламенту також підкреслив, що вступ України до ЄС і НАТО має бути невід’ємною частиною будь-якого мирного плану, адже це — ключовий елемент довгострокової безпеки країни.

Нагадаємо, у Білому домі заявили, що у результаті конструктивних переговорів у Женеві 23 листопада представники США та України розробили оновлену та вдосконалену мирну рамкову угоду. Сторони підтвердили значний прогрес в узгодженні позицій і домовилися, що майбутня угода має повністю підтримувати суверенітет України та забезпечувати сталий і справедливий мир. Остаточні рішення у межах угоди ухвалюватимуть президенти обох країн.

Оценка материала:

5.00 / 4
Червоні лінії України: Стефанчук пояснив, які вимоги не готові переглядати на переговорах 5.00 5 4
Політика / Україна
25.11.2025 453
Еще материалы раздела «Україна»