НОВИНИ ДНЯ: Результат буде грандіозним: як ЗСУ знищують логістику та техніку росіян у Криму  Успіння праведної Анни 2026 року: що категорично заборонено робити та які прикмети віщують долю  Капуста злетіла в ціні, а помідори дешевшають: скільки коштують овочі в Україні  Один знак отримає несподівану можливість для прориву, інший — зіткнеться з подією, яка змінить його плани: рунічний прогноз на 24 червня 2026 року  Найпростіший спосіб позбутися мурах в домі без хімії: рецепт  Таропрогноз на 24 червня 2026 року: кому день принесе прорив, а кому варто уважніше слухати інтуїцію  Вони повернуться наступного року: чому не можна обрізати відцвілі квіти цих 5 видіввсі новини дня
Політика
Україна
11.12.2025 474

Удар, якого Росія не очікувала: СБУ дістала до стратегічного об’єкта у Каспійському морі

СБУ завдала удару по російській нафтовій платформі у Каспійському морі. Пошкоджено об’єкт і зупинено роботу понад 20 свердловин.

Спецпризначенці Центру “Альфа” Служби безпеки України атакували дронами російську нафтовидобувну платформу імені Філановського в Каспійському морі. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це ТСН.ua повідомило джерело в українській спецслужбі.

За даними співрозмовника, це перше в історії ураження Україною російської нафтогазової інфраструктури в Каспії. СБУ підтвердила щонайменше чотири влучання по платформі, що належить компанії “Лукойл-Нижневолжскнефть”. Унаслідок атаки зупинено видобуток нафти та газу з понад 20 свердловин, які обслуговувала установка.

“Родовище імені Філановського — одне з найбільших у російському секторі Каспію. Його запаси оцінюють у 129 млн тонн нафти та 30 млрд кубометрів газу. Видобута продукція йшла на експорт через Каспійський трубопровідний консорціум”, — зазначило джерело.

У СБУ підкреслюють: усі російські підприємства, що працюють на війну проти України, є законними цілями.

Російська сторона удар по платформі не коментує. Натомість Міноборони РФ заявило про нібито збиття “287 українських безпілотників” у 12 регіонах країни.

Також раніше повідомлялось, що дрони атакували Великий Новгород. За попередніми даними, під удар потрапив хімічний завод, на території якого спалахнула пожежа.

Оценка материала:

5.00 / 2
Удар, якого Росія не очікувала: СБУ дістала до стратегічного об’єкта у Каспійському морі 5.00 5 2
Політика / Україна
11.12.2025 474
Еще материалы раздела «Україна»