НОВИНИ ДНЯ: Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 19 грудня  Нічні морози і туман вдень: синоптик попередила, чого чекати 19 грудня  Три знаки Зодіаку купатимуться в грошах найближчим часом: хто зірве куш  Удар по танкеру в Ростові-на-Дону: ЗМІ дізнались наслідки атаки  Рішення, яке розлютить Путіна: чи вистачить сміливості у ЄС забрати заморожені мільярди Росії  Гороскоп на 18 грудня за картами Таро: Скорпіонам - різке прозріння, Ракам - уразливість  Танкери з російською нафтою застрягли біля Китаю через спад попиту Індії, - Bloombergвсі новини дня
Політика
Європа
18.12.2025 248

Переговори щодо України просунулися далі, ніж будь-коли, - голова Міноборони Британії

У переговорах щодо завершення війни Росії проти України спостерігається прогрес. Вони просунулися далі, ніж будь-коли з моменту початку конфлікту.

_gili__gettyimages_2200352612_f33017fc3145b9feb49ab8eb6c75e0c1_650x410_18.12.25

Про це заявив міністр оборони Британії Джон Гілі, пише РБК-Україна з посиланням на Міноборони Британії в соцмережі X. Про це повідомляють Контракти.UA.

Гілі зазначив, що протягом 2025 року партнери України зібрали в рамках формату "Рамштайн" зобов'язання щодо допомоги українським захисникам на суму 50 млрд фунтів (близько 66,5 млрд доларів).

За словами міністра, зараз проходить найважливіший етап війни Росії проти України. Зусилля США щодо досягнення миру "просуваються вперед".

"У Берліні з'явилися ознаки прогресу в мирних переговорах, які просунулися далі, ніж будь-коли за час цієї війни", - сказав чиновник.

Також він звернув увагу, що Британія продовжує спрямовувати кошти на підготовку своїх військ і збройних сил, щоб "бути готовими до розгортання, коли настане мир, з військами на землі та літаками в повітрі".

При цьому, за словами Гілі, поки що Захід має активізуватися і надати Україні ще більше допомоги, щоб натиснути на російського диктатора Володимира Путіна для укладення угоди і захисту мирних українців від атак РФ у зимовий період.

Прогрес у Берліні

Нагадаємо, у Берліні днями відбулися переговори українських чиновників з американськими. Зокрема, у діалозі брали участь президент України Володимир Зеленський, спецпредставник президента США Стів Віткофф і зять американського лідера Джаред Кушнер.

Після переговорів неназваний американський чиновник розповів західним ЗМІ, що Україна і США узгодили "90%" усіх питань.

Також він стверджував, що президент США Дональд Трамп залишився задоволений результатами таких переговорів.

Очікується, що на вихідних відбудуться нові переговори українських та американських чиновників.

Оценка материала:

5.00 / 2
Переговори щодо України просунулися далі, ніж будь-коли, - голова Міноборони Британії 5.00 5 2
Політика / Європа
18.12.2025 248
Еще материалы раздела «Європа»