Бізнес
Економіка
Україна вийшла із рейтингу "обмеженого дефолту". Що цьому сприяло?
Міжнародне рейтингове агентство Fitch 22 грудня підвищило довгостроковий кредитний рейтинг України із рівня обмеженого дефолту (англ. Restricted default) до переддефолтного рівня ССС (дуже високий кредитний ризик).
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інформацію агентства Fitch. Про це повідомляють Контракти.UA.
Агентство оновило кредитний рейтинг України у вищу сторону, оскільки, за його оцінками, Україна нормалізувала відносини з більшістю комерційних кредиторів.
Fitch відмічає, що 18 грудня було повідомлено про те, 99% власників ВВП-варантів погодилися обміняти свої папери на облігації України класу "ССС+" (високий ризик дефолту) із коефіцієнтом 1,34 (1,34 долари в облігаціях за 1 долар у варантах). Нові облігації мають підвищений відсоток виплати за ними – з 4% до 7,25% та погашення у 2032 році.
Власники ВВП-варантів, які не погодилися автоматично обміняти свої папери на згадані облігації, отримають боргові інструменти класу В з коефіцієнтом 1,36 (1,36 долара в нових облігаціях за 1 долар у ВВП-варантах) та термінами погашення у 2030 та 2034 роках.
До цього факта агентство додає успішну реструктуризацію державного боргу у серпні 2024 року. "Україна вже реструктуризувала 98% комерційного зовнішнього державного та гарантованого державою боргу", - підсумовується у повідомленні.
Також агентство взяло до уваги, що 19 грудня ЄС погодив надання Україні кредиту у розмірі 90 млрд доларів, що відповідає 50% ВВП країни. "Це покриє потреби у фінансуванні (України - ред.) на понад рік, зменшуючи ризики стійкості боргу в короткостроковій перспективі", - підкреслили в агентстві.





Первый день работы Ялтинской ежегодной встречи
