НОВИНИ ДНЯ: Гороскоп на 5 серпня для всіх знаків зодіаку: день важливих розмов і несподіваних відповідей  Чому речі не відпираються у пральній машині: помилка, яку робить більшість людей  Життя заграє новими барвами: три знаки китайського гороскопу, на яких із 5 серпня чекають великі зміни  Фінансова брехня, яку ми щодня говоримо самі собі та через яку втрачаємо гроші  5 серпня: яке церковне свято, чим треба поділитися із сусідами, щоб не хворіти  Телефон упав у воду: одна помилка в перші хвилини може дорого коштувати  Гороскоп на 5 серпня: Водоліям – зміна планів, Дівам – завершення конфліктіввсі новини дня
15.01.2026 389

СБУ кваліфікувала удари РФ по українській енергетиці як злочини проти людяності

Служба безпеки України повідомила, що зібрала необхідну доказову базу, яка підтверджує, що російські удари по енергетиці є послідовною політикою Кремля, спрямованою на знищення українського народу, та мають ознаки злочинів проти людяності.

dsns_moroz

Як зазначили у Службі безпеки, від початку цьогорічного опалювального сезону задокументували 256 повітряних атак РФ на енергооб’єкти та системи теплопостачання України. Зокрема, з початку жовтня 2025 року і дотепер окупанти цілеспрямовано атакували 11 гідроелектростанцій та 45 найбільших теплоелектроцентралей нашої держави. Про це повідомляють Контракти.UA.

Також рашисти завдали 49 точкових повітряних ударів по теплових електростанціях і 151 – по електропідстанціях у різних регіонах України.

Кожна із цих атак мала комбінований характер і здійснювалася з використанням десятків російських дронів та ракет.

Найбільше обстрілів ворог здійснив по об’єктах теплової та електричної генерації у Києві та Київській, Харківській, Одеській, Дніпропетровській, Сумській, Миколаївській і Чернігівській областях.

Задокументовано, що РФ атакувала критичну інфраструктуру нашої держави балістичними та крилатими ракетами "Іскандер", "Калібр", "Х-101", "Х-69" і дронами типу "Герань".

"Такі удари в період різкого похолодання призвели до масштабних відключень електроенергії і тепла, а також до порушення водопостачання в оселях мільйонів цивільних українців", – зауважили у СБУ.

Служба безпеки кваліфікує системне знищення Росією енергосистеми України як злочини проти людяності (ст. 442-1 Кримінального кодексу України), оскільки це є послідовним створенням життєвих умов, спрямованих на знищення частини населення. Однією з особливостей цієї статті є те, що вона визначає цю категорію обстрілів як злочини міжнародного характеру, за які передбачена жорстка відповідальність як в українських, так і в закордонних судах.

"Слідчі СБУ працюють на місці кожного ворожого удару і збирають масштабну доказову базу, щоб кожен рашист, причетний до цих злочинів, поніс заслужене покарання", – додали у Службі безпеки.

Оценка материала:

5.00 / 2
СБУ кваліфікувала удари РФ по українській енергетиці як злочини проти людяності 5.00 5 2
Колонки / Виталий Портников
15.01.2026 389
Еще колонки: Виталий Портников