НОВИНИ ДНЯ: Магнітні бурі посилюються: коли будуть найнебезпечніші дні та як позначаться на самопочутті — прогноз  Не поспішайте садити картоплю: ось найкращі дні для того, щоб отримати дійсно великий урожай  Гороскоп на 3 квітня для всіх знаків зодіаку: кому пощастить, а кому варто пригальмувати  Що посадити біля кабачків, щоб не гнили, не мали грибкових захворювань і довго плодоносили  Для чотирьох знаків Зодіаку квітень-2026 стане найвдалішим місяцем року  Фахівчиня розповіла, коли садити картоплю, та назвала основний фактор, на який потрібно орієнтуватися: і це не календар  Гороскоп на 3 квітня за картами Таро: Ракам - суперечки, Левам - жорстка позиціявсі новини дня
Політика
Європа
29.01.2026 456

"Не посередники": Мерц відповів на заклик провести прямі переговори з Путіним щодо України

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц відкинув заклики з Бундестагу провести прямі переговори з російським диктатором Володимиром Путіним щодо війни в Україні.

_merts__gettyimages_2211866932_f819378b55ecb5e2a32786731f4c236b_650x410_29.01.26

Про це пише РБК-Україна з посиланням на stern.de. Про це повідомляють Контракти.UA.

 

Він заявив, що переговори насамперед необхідно проводити між Україною і Росією

"Це дві воюючі сторони. Ми тут не виступаємо в ролі посередника", - сказав Мерц.

За його словами, Німеччина "з великою підтримкою" стежить за цими переговорами і твердо сподівається, що вони завершаться якомога швидше.

Віце-канцлер ФРН Ларс Клінгбейль зі свого боку додав, що нині переговори відбуваються переважно між Україною і Росією.

"Питання про те, чи настане і коли настане час для того, щоб глави європейських держав і урядів знову безпосередньо поговорили з Путіним, має вирішитися пізніше", - сказав Клінгбейль.

Він також підкреслив, що не бачить, щоб цей діалог відбувся зараз.

Що передувало

Зазначимо, що представник парламентської фракції СДПН з питань зовнішньої політики Адіс Ахметович, спілкуючись із журналістами Süddeutsche Zeitung, закликав провести прямі переговори між Фрідріхом Мерцом і Путіним.

Це необхідно, як він заявив, оскільки зараз у переговорах досягнуто "незначного прогресу", а європейців немає за столом дискусій. Політик наголосив, що "так тривати не може" і потрібні нові підходи.

Як відомо, 1 лютого відбудеться наступний раунд переговорів щодо завершення війни в Україні. Зустріч запланована в Абу-Дабі.

Як заявив держсекретар США Марко Рубіо, передбачається лише двостороння зустріч РФ і України, - спецпредставника американського президента Стіва Віткоффа і зятя глави Білого дому Джареда Кушнера не буде на переговорах.

Оценка материала:

5.00 / 2
"Не посередники": Мерц відповів на заклик провести прямі переговори з Путіним щодо України 5.00 5 2
Політика / Європа
29.01.2026 456
Еще материалы раздела «Європа»