НОВИНИ ДНЯ: Зустріч з Лукашенком можлива? У МЗС зробили заяву про контакти з Мінськом  Сенатори США вимагають від Трампа пояснень через паузу в санкціях проти Росії  Хто оплачує ремонт техніки в орендованій квартирі: як має бути за законом  Земля навпаки: світ на Титані шокує парадоксами, де річки течуть газом, а гори створені з води  НАТО готує щит від Росії: які технології захищатимуть східний фланг  Після 13 серпня життя може набрати нових обертів: три знаки китайського гороскопу, яким важливо не проґавити цей період  Чому не можна прати одяг за 90°C або 40°C: лікар розкрив правильну температуру прання для більшості речейвсі новини дня
Політика
Україна
06.02.2026 470

Вибори після війни: в Раді розповіли, які формати голосування не підтримують

Перші вибори президента після закінчення війни не планують проводити разом з референдумом, а онлайн і поштове голосування наразі не розглядають.

1edd5d404a05c413acacbd5b33493e31_06.02.26

Перші повоєнні вибори президента в Україні не планують поєднувати з референдумом, а голосування онлайн чи поштою наразі не розглядають як реалістичний варіант. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це заявила членкиня робочої групи з підготовки виборчого законодавства, народна депутатка від фракції “Слуга народу” Олена Шуляк в інтерв’ю ”Телеграфу”.

За її словами, ідея проведення президентських виборів одночасно з референдумом на цьому етапі не підтримується. Учасники робочої групи попередньо висловилися проти такого формату перших повоєнних виборів.

Коментуючи можливість альтернативних способів голосування — онлайн або поштою, Шуляк наголосила, що ці варіанти наразі не є робочими. Вона зазначила, що рівень суспільної довіри до таких механізмів в Україні залишається низьким, а держава не має ані технічної, ані організаційної готовності для їх впровадження.

“Навіть Естонії знадобилося понад 25 років, щоб дійти до виборів онлайн. А кількість виборців там і в Україні — непорівнювана”, — пояснила депутатка.

Вона додала, що онлайн і поштове голосування, ймовірно, стануть технологіями майбутнього, однак під час перших повоєнних виборів їх застосування не передбачається.

Також Шуляк окреслила орієнтовні терміни підготовки законодавчих змін. За її словами, дедлайн для підгруп робочої групи був встановлений на 30 січня, а вже в лютому можна очікувати драфту законопроєкту з узагальненими пропозиціями.

“Фактично всі напрацювання вже оформлені як порівняльні таблиці. Думаю, наприкінці лютого — на початку березня відповідний законопроєкт можна буде реєструвати”, — підсумувала вона.

Зазначимо, що Україна вперше після початку повномасштабної війни готується до виборів. ТСН.ua розповів, коли обиратимуть президента України та які питання можуть винести на референдум.

Оценка материала:

5.00 / 2
Вибори після війни: в Раді розповіли, які формати голосування не підтримують 5.00 5 2
Політика / Україна
06.02.2026 470
Еще материалы раздела «Україна»