НОВИНИ ДНЯ: Коли садити картоплю у квітні 2026: сприятливі та несприятливі дні за місячним календарем  У четвер в Україні подекуди дощі, вдень до +18°  Мобілізація, терміни служби, окремі підходи для піхоти: для українців готують зміни  Гучний скандал у ЄС: чи міг Сіярто передавати Росії секретні дані про Україну  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 26 березня  Погода в Україні змінюється: в які області 26 березня прийде дощ і де прогріє до +18  На ці знаки Зодіаку чекає неймовірний сюрприз від Всесвіту найближчим часомвсі новини дня
10.02.2026 232

ЄС готує для України унікальний формат вступу, - Bloomberg

Євросоюз готує низку варіантів для включення членства України в майбутню мирну угоду. Воно може бути поступовим і передбачати надання Києву попереднього захисту.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Bloomberg. Про це повідомляють Контракти.UA.

Джерела видання розповіли, що серед варіантів, які розглядаються, є надання Україні попереднього захисту на час вступу до Євросоюзу, а також негайного доступу до деяких прав членства.

Крім того, розглядаються й інші варіанти, які передбачають продовження існуючого шляху доступу або введення перехідного періоду і поступового членства в ЄС.

Водночас, за словами джерел, блок надасть Україні чіткий графік кроків, які вона повинна зробити для просування офіційної процедури.

"Майбутній вступ Києва до ЄС є частиною обговорення мирної угоди", - заявив представник Єврокомісії у відповідь на запитання Bloomberg.

Видання нагадує, що проєкт 20-пунктного мирного плану України передбачає її вступ до ЄС у 2027 році, при цьому Київ отримає деякі переваги членства в проміжний період.

Вступ України до ЄС

Нагадаємо, у грудні 2025 року з'явилася інформація, що Україна в разі укладення мирної угоди та припинення війни вступить до Євросоюзу до 1 січня 2027 року.

Нещодавно президент Сербії Александар Вучич підтвердив, що членство України в ЄС до 1 січня 2027 року - це частина плану із завершення війни.

В Україні теж підтвердили, що в мирному плані США зафіксовано дату вступу до ЄС у 2027 році. Але при цьому є нюанс - положення переглядається через заперечення з боку окремих країн-членів ЄС.

До слова, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що приєднання України до ЄС 1 січня 2027 року є неможливим. За його словами, кожна країна-кандидат має відповідати Копенгагенським критеріям, на що потрібно кілька років.

Оценка материала:

5.00 / 1
ЄС готує для України унікальний формат вступу, - Bloomberg 5.00 5 1
Колонки / Колонки / Блоги
10.02.2026 232
Еще колонки: Колонки / Блоги