НОВИНИ ДНЯ: Не зробите цього — втратите врожай: як вберегти помідори від фітофтори  Небезпечна магнітна буря з піковим індексом 7: коли очікувати найважчий день та як захиститись  Як змусити орхідею знову цвісти: експерт назвав один крок, який усе змінює  Гороскоп на 17 квітня для всіх знаків зодіаку: день, коли слова і впевненість вирішуватимуть багато  Коли садити картоплю за місячним календарем у квітні 2026 року  Атмосферний фронт накриє Україну: як зміниться погода  Нова тактика РФ: чому удари по Україні все частіше стаються вденьвсі новини дня
Політика
Європа
13.02.2026 310

"США заробляють, а ми платимо": в ЄС вимагають місце за столом переговорів щодо України

Європа повинна брати участь у мирних переговорах щодо України, оскільки саме вона фінансує значну частину її оборони від Росії.

_sikorskiy_gettyimages_2089850751_cefe13f45037c02850a4a3eb1b522a73_650x410_13.02.26

Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, якого цитує Bloomberg. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Це стає трохи дивним. Ми платимо за війну і навіть не завжди маємо повну інформацію", - зазначив Сікорький.

За словами Сікорського, країни ЄС уже витратили понад 200 млрд євро на підтримку України та пообіцяли ще 90 млрд. Цього достатньо для фінансування оборони ще приблизно на два роки.

Він підкреслив, що Європа витрачає "реальні гроші", зокрема закуповуючи американську зброю для Києва. Тому має право голосу у визначенні умов можливого врегулювання.

Його заява пролунала на тлі активізації зусиль США щодо припинення війни. Водночас останні переговори між США, Росією та Україною відбувалися без участі представників Європи, що викликало занепокоєння в ЄС.

Сікорський також відкинув твердження Москви про неминучість її перемоги. За його словами, Україна завдає Росії значних втрат, а Кремль виснажує ресурси для підтримки воєнної економіки. Він звернув увагу на те, що РФ досі не змогла повністю захопити Донбас.

Водночас міністр закликав Європу посилювати власну оборону на тлі побоювань, що США можуть зменшити військову присутність на континенті.

"Європа повинна поставитися до цього серйозно", - резюмував він.

Відновлення контактів з РФ?

Нагадаємо, не так давно в Європі почали говорити про "відновлення контактів з російським диктатором Володимиром Путіним. Зокрема, президент Франції Емманель Макрон припустив можливість контакту "найближчими тижнями".

Після цього головний дипломатичний радник президента Франції Еммануель Бонн відвідав Москву, де провів конфіденційні зустрічі з представниками російського керівництва.

А канцлер Німеччини Фрідріх Мерц також заявив, що ЄС завжди готовий проводити переговори з РФ для завершення війни в Україні. Проте він відкинув ідею "паралельних каналів" комунікацій.

Наступний раунд переговорів

Тим часом зранку 13 лютого прес-секретар російського диктатора Дмитро Пєсков повідомив, що наступний раунд тристоронніх переговорів відбудеться вже 17-18 лютого.

Президент України Володимир Зеленський вже затвердив склад делегації переговорів з РФ, які пройдуть у Женеві 17-18 лютого. А ось делегацію росіян очолить помічник російського диктатора Володимира Путіна Володимир Мединський, який вже раніше очолював делегації росіян на переговорах з Україною.

Оценка материала:

5.00 / 2
"США заробляють, а ми платимо": в ЄС вимагають місце за столом переговорів щодо України 5.00 5 2
Політика / Європа
13.02.2026 310
Еще материалы раздела «Європа»