Політика
Україна
Тисяча ракет Patriot не допоможуть проти сотні "Шахедів": Зеленський зробив несподівану заяву
Навіть 800 чи 1000 ракет Patriot проти сотень «Шахедів» не допоможуть, наголошує Зеленський.
Частину ракет для Patriot за домовленостями «Рамштайну» Україна вже отримала, але не всі. Однак повністю інформацію не розголошують, щоб не допомагати Росії. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це йшлося під час спілкування президента України Володимира Зеленського і президента Румунії Нікушора Дана з медіа.
За словами Зеленського, багато деталей про Patriot озвучувати не варто.
Понад 800 ракет за перші дні конфлікту на Близькому Сході
Зеленський прокоментував застосування понад 800 ракет на Близькому Сході за 24-36 годин.
«В України за всі роки війни не було такого пакету ракет. Все разом не було і близько. Я не жаліюся, я про інше. Після цього вони зробили запит до України. Чому? Тому що 800 ракет або 1000 ракет не допоможуть, коли летять сотні "Шахедів"», — пояснив глава держави.
Це дороговартісний продукт, акцентував український лідер, адже 3-4 мільйони коштує одна ракета, натомість «Шахед» — 130-150 тисяч. Просто так не можна розрахувати, констатував Зеленський.
«А навіть коли країни Близького Сходу — доволі багаті країни, але однаково недостатньо. 60-65 ракет виробляє найбільший виробник Patriot Америка на місяць. Тому зрозуміло, що ці запаси будуть вичерпані, будь-якої країни. Скільки б ракет цих не було — не вистачить у боротьбі проти іранських "Шахедів". Тим паче, що руські їм точно допомагають. Вже це встановили розвідки світу», — зазначив президент.
Зеленський додав, що наш досвід боротьби з «Шахедами» — унікальний, і він точно спрацює.
Раніше йшлося про те, як допомога Києва у конфлікті на Близькому Сході вплине на США. На думку аналітиків, внесок України у боротьбу з іранськими дронами у Перській затоці може знайти відгук у президента Сполучених Штатів Дональда Трампа. Ймовірно, такий крок покаже американцям, що в України насправді більше «карт» для впливу на Росію. Таку думку висловив заступник директора Програми з питань Росії Фонду захисту демократій Джон Гарді, додавши, що підхід Трампа навряд чи докорінно зміниться.
Читайте также
<< Закрыть
Україну накриє потужна магнітна буря: стало відомо коли буде найважчий день для метеочутливих
П’ятниця 13-го принесе фінансову удачу: шість знаків китайського зодіаку отримають грошовий прорив
Гороскоп на 13 березня для всіх знаків зодіаку: Левам варто проявити сильні сторони, а Близнюкам — дослухатись порад
Оценка материала:
Тисяча ракет Patriot не допоможуть проти сотні "Шахедів": Зеленський зробив несподівану заяву13.03.2026



