НОВИНИ ДНЯ: Для чотирьох знаків Зодіаку квітень-2026 стане найвдалішим місяцем року  Удар по танках РФ: СБУ паралізувала ключовий комбінат для виробництва найновіших Т90М "Прорив"  Чи впаде долар перед Великоднем? Чого чекати від курсу наступного тижня - прогноз банкіра  «Вони втрачають віру»: військовий пояснив ниття російських «воєнкорів»  Блокування VPN у Росії спричинило збій у платіжній системі, - Дуров  NASA вперше за 54 роки показало унікальний знімок Землі  Мобілізація по-новому в Україні: у “Резерв+” з'явилася нова позначка — що вона означаєвсі новини дня
Політика
Україна
14.03.2026 498

"Ціла Санта-Барбара": Зеленський пояснив, чому переносяться переговори з РФ

Українська сторона пропонувала приїхати в США, але росіяни захотіли інше місце.

_zelenskiy_2026_gettyimages_2261407404_899bc4b28303d_14.03.26

Через американську операцію проти Ірану мирні переговори між Україною, США та РФ знову перенеслися. Спершу зустріч планувалася на кінець лютого, потім - перенеслась на минулий тиждень, але знову відклалася через РФ.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський, пише РБК-Україна з посиланням на "Суспільне". Про це повідомляють Контракти.UA.

"Там ціла ж Санта-Барбара з цими перемовинами через війну на Близькому Сході. Американці сказали, що вони готові до зустрічі, але готові тільки в Америці. Тому що війна і безпекова ситуація їм забороняє виїжджати зараз з території США", - розповів президент.

За його словами, українська сторона запропонувала прилетіти на зустріч у Маямі або Вашингон, щоб там провести переговори. Але летіти до США не захотіли росіяни. Вони запропонували Туреччину або Швейцарію, але у Вашингтоні - не погодили цей варіант.

Україна ж, як зазначив Зеленський, готова зустрічатися з американцями та росіянами у будь-якій країні: США, Туреччині, Швейцарії і навіть ОАЕ. Але місце проведення, як зауважив він, залежить виключно від американської делегації.

"Вони організатори цієї зустрічі. Чекаємо від них", - резюмував президент.

Мирні переговори України, США та РФ

Нагадаємо, на початку 2026 року Україна за посередництва США провела кілька раундів переговорів з Росією. В результаті було досягнуто прогресу за військовим треком, а саме щодо контролю за припиненням вогню.

Однак сторони так і не змогли дійти згоди щодо самого припинення вогню, оскільки Росія хоче здачі неокупованого Донбасу, на що не погоджується Україна. А США взагалі пропонують створити там "вільну економічну зону".

Як писали західні медіа, раунд переговорів, який так досі і не відбувся, може стати останнім, якщо Росія не змусить Україну піти на її умови. У такому разі Москва розглядає вихід з переговорного процесу.

Водночас Зеленський заявляв, що під час майбутніх переговорів потрібно домовитися про зустріч на рівні лідерів, оскільки саме у такому форматі можна дійти рішення щодо територіального питання.

Оценка материала:

5.00 / 4
"Ціла Санта-Барбара": Зеленський пояснив, чому переносяться переговори з РФ 5.00 5 4
Політика / Україна
14.03.2026 498
Еще материалы раздела «Україна»