НОВИНИ ДНЯ: Ці знаки Зодіаку починають нове життя: на них чекає кардинальний переворот  НАТО розпадається: Расмуссен закликав до створення європейського оборонного союзу  В Україні різко здешевшав один із салатних овочів  Точка неповернення 2026: експерт спрогнозував, що чекає на Росію  Україна виготовить 25 тисяч бойових роботів для заміни людей у "зоні смерті"  Щоб півонії стояли у вазі два тижні: що додати у воду  В Україні у вихідні похолоднішає - пройдуть дощі, вдень до +18°всі новини дня
Кабінет директора
Ранкова кава
23.03.2026 359

ЄС дедалі частіше виключає Угорщину з обговорень через загрозу зливу інформації в РФ, - Politico

Країни Європейського Союзу все частіше виключають Угорщину з обговорень делікатних питань через побоювання, що вона може передавати інформацію до Росії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico. Про це повідомляють Контракти.UA.

Через загрозу витоку інформації, країни ЄС використовують вужчі формати засідань замість нарад з усіма державами блоку, щоб Будапешт не знав подробиць.

"Загалом, не надто лояльні держави-члени є основною причиною того, чому більша частина важливої європейської дипломатії зараз відбувається в різних, більш дрібних форматах - Е3, Е4, Е7, Е8, Веймарський альянс, NB8, JEF і так далі", - сказав чиновник.

Politico пояснює, що цифри позначають кількість європейських лідерів у групі. Так, до складу Веймарського альянсу входять Франція, Німеччина і Польща. NB8 - це вісім країн Північної Європи і Балтії, а JEF - це Об'єднані експедиційні сили, що складаються з 10 країн Північної Європи.

Один із дипломатів сказав, що у світлі нових звинувачень Угорщини у зливі інформації Росії, ЄС може засекретити частину інформації та документів.

Хоч присвоєння статусу "секретно" "не є панацеєю", але воно "може служити стримувальними факторами проти витоків і передачі конфіденційної інформації третім особам. Крім того, це зробить розслідування більш автоматизованими".

Крім цього, Бухарестська дев'ятка на східному фланзі НАТО розглядала можливість виключення Будапешта з цього формату наступного року через нездатність домовиться про підтримку України.

П'ять дипломатів ЄС заявили, що не здивовані цією новиною, однак формальної відповіді блоку на нові звинувачення поки не буде через можливий вплив на вибори в Угорщині 12 квітня. Будь-яка офіційна відповідь залежить від того, чи буде прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан переобраний.

"Це підриває довіру, співпрацю і цілісність Європейського Союзу. Це сумна ситуація. Якщо залишиться після виборів, я думаю, ЄС повинен знайти способи вирішити цю проблему іншим шляхом", - сказав дипломат, коментуючи звинувачення на адресу Угорщини.

Оценка материала:

5.00 / 2
ЄС дедалі частіше виключає Угорщину з обговорень через загрозу зливу інформації в РФ, - Politico 5.00 5 2
Кабінет директора / Ранкова кава
23.03.2026 359
Еще материалы раздела «Ранкова кава»