НОВИНИ ДНЯ: У житті трьох знаків Зодіаку ось-ось почнеться "біла смуга": кому пощастить  Чому Путін різко заговорив про мир? У The Guardian назвали п'ять причин  У ЄС будуть свої ракети замість "трампівських" від компанії на чолі з українцем та росіянином  Каспаров про можливість повалення Путіна: погана війна призводить до змін  Ця малина плодоноситиме навіть восени: експертка назвала найкращі сорти для посадки  В Україні у вівторок буде тепло, але з дощами та грозами  Магнітні бурі, прогноз на три дні: чого очікувати від сонячної активності 11–13 травнявсі новини дня
Кабінет директора
Ранкова кава
26.03.2026 378

Трамп зупинив Нетаньяху перед здійсненням його плану щодо іранського населення, - Axios

Трамп сказав ізраїльському лідеру, що протести в Ірані "скосять" його населення.

thumbs_b_c_32f3d2d42ef73970adb73126a2ecb0ff_e0da51ed34fa14cb4a4_26.03.26

Американський лідер Дональд Трамп відхилив пропозицію прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху щодо підбурення іранського населення на протести проти влади.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Axios. Про це повідомляють Контракти.UA.

Під час їхньої розмови Трамп сказав Нетаньяху, що він виступає проти заохочення людей виходити на вулиці, де їх можуть вбити, повідомив американський чиновник, який проінформував про розмову.

"Чому, чорт забирай, ми повинні казати людям виходити на вулиці, якщо їх просто скосять", - заявив Трамп Нетаньяху під час їхньої розмови.

Видання зазначає, що дане обговорення виявило розбіжності між США та Ізраїлем щодо зміни режиму в Ірані. Хоча Нетаньяху серед основних цілей Ізраїлю називає повстання іранців, офіційні особи США кажуть, що Трамп розглядає зміну режиму як бонус, а не як головну мету.

Нетаньяху зробив свою пропозицію після того, як минулого вівторка внаслідок ізраїльських ударів загинули глава нацбезпеки Ірану Алі Ларіджані і глава ополчення Басідж Голамреза Сулеймані з їхніми заступниками.

Анонімні ізраїльські чиновники заявили, що вбивство Сулеймані мало на меті дати змогу народному повстанню, оскільки він був відповідальним за придушення протестів.

За словами американського чиновника та ізраїльського джерела, Нетаньяху під час розмови сказав Трампу, що іранський режим перебуває в хаосі та створює можливості для подальшої дестабілізації.

Водночас Трамп висловив стурбованість тим, що публічний заклик до протестів призведе до масових жертв, зазначивши, що тисячі іранських протестувальників були вбиті ще до війни.

Ситуація в Ірані

Нагадаємо, 24 березня Нетаньяху пообіцяв продовжити удари по Ірану попри заяви Трампа щодо швидкого врегулювання війни.

За день до цього Нетаньяху розповів про розмову з Трампом щодо можливої угоди з Іраном. Президент США ніби-то почав говорити про подальше дипломатичне вирішення конфлікту.

Як відомо, американо-ізраїльський наступ на Іран розпочався 28 лютого цього року. Однак Тегеран не здався так швидко, як гадали у Вашингтоні, тому Трамп останнім часом почав говорити про завершення протистояння.

Оценка материала:

5.00 / 2
Трамп зупинив Нетаньяху перед здійсненням його плану щодо іранського населення, - Axios 5.00 5 2
Кабінет директора / Ранкова кава
26.03.2026 378
Еще материалы раздела «Ранкова кава»